Paranın olmadığı bir dünya

Biraz para hakkında konuşmak istiyorum… Para, insanlık için, yaşamak için ve ihtiyaçlarımızı karşıladığımız bir takas yöntemidir. İnsanlar, parasız nasıl yaşayacağından korktukları için paraya önem verirler. Paranın olmadığı bir dünya olsaydı herkes eşit olurdu. Bazı insanlara göre para olmadan yaşanabilirdi fakat para olmasaydı herkes her şeyi ücretsiz alırdı.

Para olmasaydı, herkes, her şeyi ücretsiz alacaktı ve insanların işe gitmeye ihtiyacı olmayacaktı. Fakat kimse işe gitmediğinden ekonomik kriz olacaktı ve ülkeler toplanması zor bir hâl alacaktı. Paranın mevcut olduğu bu dünyada ise bazı ülkelerde komünizm yaygın olduğu için insanlar başka insanların hakkını gasp ediyor ve haksız kazanç elde ediyor.

Herkesin eşit parası olmadığından herkes istediği şeyleri alamıyor ve bu da insanları mutsuz ediyor. Şahsen ben paranın olduğu bir dünya tercih ediyorum. -Herkesin eşit para ve haklara sahip olduğu adaletli bir dünya.- Çünkü  para olmasaydı dünya daha kötü bir hâl alırdı; bazı ülkeler gelişmediğinden diğer ülkelere saldırırdı belki.

 

(Visited 71 times, 1 visits today)