Parasız Alışveriş

Lidyalılar para kullanmaya başladıkttan sonar dünyamızda bir çok şey değişti. Artık bir şey alırken para ile alıyoruz takas etmiyoruz eşyaları. Tabii ki hayatımıza giren her şeyin artıları ve eksileri olduğu gibi bunun da var.

Şu anda dünya parayla alım satım  faaliyetini gerçekleştirior. Fakat kredi kartları her zaman daha kolay. Onlar küçücükler yani istediğimiz her yere taşıyabiliriz onları. Ayrıca daha güvenilirler çünkü şifreleri var. biri kredi kartınızı çalsa muhtemelen içindeki parayı harcayamaz çünkü kişiye özeller fahat paranızı çalarlarsa harcamak üç saniyelerini bile almaz. Çoğu kişi kredi kartı kullanmaya yöneliyor. Para ile işlem yapmak da oldukça kolaylaşıyor bu yöntemle. Ayrıca temizliğe çok önem verdiğimiz bu günlerde para iyice dikkat çekmeye başladı.  Bir çok insan herhangi bir yere dokunabilmiş olduğu elini paraya sürüyor başka bir insane geçiyor o da tekrar dokunuyor. Yani nakit para oldukça kirli. Ama kredi kartarınıza dokunacak çok kişi yok bir siz bir de aileniz. Eğer kirlenirse temizlemeniz de oldukça kolay olacak. Bir çok artısı olduğunu görebiliyoruz nakit para yerine kart kullanmanın. Tabii ki artısı varsa eksisi de vardır.

 

Kredi kartlarına para yatırmak gibi bir çok onlarla ilgili şey sanal dünyada olacak. Ve sanal dünyadan işlem yapmak ne kadar kolay. Evimizde oturduğumuz yerden bir tıkla kartımıza para yükleyebilir ya da ona yüklediğimiz paranın tamamını harcayabiliriz. Kendi evinden bilgisayarının başındaki bir adam da bizim kartımızdan harcama yapabilir. Bu tabii ki hoş olmaz çünkü sanal dünyada erişebilecekleri sınırsız tüm bilgilerinizi paranızı her şeyi yapıp sıyrılabilir ve sizin başınıza da iş açar. Ayrıca diğer bir eksisi de eğer tamaıyla kredi kartlarını kullanmak istiyorsak bir çok şeyi değiştirmemiz gerekecek. Ayrıca eski nesil buna alışmak ta zorluk çekecektir.

Nakit para kullanımı durdurup öylece kredi kartı kullanmaya  geçmek çok iyi olabilir zaten her şey sanal dünyada işlemeye başlıyor zaman geçtikçe fakat en güvenli şey olduğunu tabii ki söyleyemiyoruzartılarının yanında bazı eksileri var. Fakat artılarını kapatacak kadar büyük eksikler mi bu riski almaya değer mı kısmı sizin düşünmeniz gerekecek şey. Bir şey olacak olsa sizin paranıza olacak almak istediğiniz riske göre değişebilir. Ama elinde sonunda kullanmak zorunda kalacaksınız çünkü dünya sürekli olarak değişiyor ve değişmeye devam edecek değişimi yapan kişi siz olmadığınız sürece ayak uydurmak zorunda kalacaksınız.

(Visited 38 times, 1 visits today)