PATEN KAYMA FESTİVALİ

Merhabalar Arkadaşlar! Ben Derin! Bugün sizlere kendi yarattığım festivali anlatacağım.Festivalin adı ise ”Paten Kayma Festivali”olarak geçiyor.Öncelikle sizlere Paten Kayma Festivalinde neler yapılacağı hakkında bilgi vermek istiyorum. Biliyorsunuz ki paten kaymak ne zor ne de kolay bir şeydir.Hadi bilgilendirmeye başlayalım!

1.İlk önce 100 metre paten kayma yarışı yapılacaktır.Buyarışta  paten kayacak kişilerin önüne bir sürü engel çıkacaktır.

2.Daha sonra ise paten ile dans etme yarışı yapılacaktır.Bu yarışta ise yarışçıların şarkıları karıştırılarak (karışık şarkı) sırayla dans edilecektir.

3.Sonra ise yarışçılar paten ile dans edip yoğurdun içinde 20 tane üzüm arayacaklardır ilk önce bulan takım kazanacaktır.

4.Paten ile torbanın içine girip zıplayarak bitişe ulaşacaklardır.Bu torbanın içine ise iki kişi girecektir.

5.Ve son olarak ise Paten ile su savaşı.Bu savaşta yarışçıların alanı çok büyüktür,yarışçılar ormanda ağaçların arkasına saklanıp paten ile su savaşı yapacaklardır.

Evet arkadaşlar!bu günlük benden bu kadardı.Ha bu arada kapatmadan size bir şey söyleyeceğim ben pateni çok güzel kayıyorum ve hatta 5-6 yıldır kayıyorum ve de  çok eğlenceli bir hobi paten kaymak.Siz paten kaymaktan korkuyorsanız sakın korkmayın kendinizi doğaya ve o hisse bırakın.Neyse!Görüşmek Üzere!Kendinize çok iyi bakın !!!

(Visited 105 times, 1 visits today)