PAYLAŞTIKÇA GÜZEL :)

Bu benim sosyal sorumluluk projemin adı şimdi neyi paylaşacağız diye düşüne bilirsiniz ya da bir çoğunuz ben zaten her şeyimi  paylaşıyorum ailemle, arkadaşımla, komşularımla diye çoğunuzun aklından geçenleri okuyor gibiyim. Ama bu öyle değil işte neyimi paylaşacağız her şeyimizi bir insanın hayatında kendi için ve ailenin diğer fertleri için yaşamakta olduğu evi için ne gerekli ise her şeyimizi paylaşacağız .

Nasıl mı? Kimin neyi fazla ise depo gibi bir yer ayarlanıp orada toplanmalı bu bir masa, koltuk, ayna, perde televizyon, buzdolabı, ayakkabı, kıyafet, çanta,tabak , çanak aklınıza gelen her şey olabilir. Daha sonra kullanırım belki lazım olur diye yıllarca sakladığınız evinizde boş yere yer kaplayan bir köşeye itilmiş her şeyden bahsediyorum. Bir masa herkese yeterliyken bu gün bir çoğumuzun evinde iki üç tane var bunun bir tanesini o depo alanına bıraksak ihtiyaç sahibi olan birisi onu alıp evine götürdüğünde ihtiyacını karşılamış olacağız. O insanlar mutlu olacak, yüzü gülecek. İşe yaradığı için bizde mutluluk duyacağız..Bu insanların ve eşyaların toplanacağı yer içinde belediyelerin ya da muhtarlıkların yardımı ile ihtiyaç sahibi olan kişilerin aile olabilir tek başına yaşayan birisi yada okumak için gelmiş birkaç öğrencinin yaşadığı bir ev için neye ihtiyaçları varsa tespit edilip ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayabiliriz .

Bu paylaşımlar artıkça eminim herkes mutlu olacak işe yaramanın huzurunu hissedecek ve başlıkta belirtiğim gibi PAYLAŞTIKÇA GÜZEL  kalplerimiz mutlulukla yıkanacak. İşte bu kadar basit kullanmakta olduklarınızdan değil köşeye attıklarınız ya da dolabınızın bir köşesinde bekleyenlerden vazgeçelim …

ESİLA DURU TUTKUN

(Visited 73 times, 1 visits today)