Pazar Sabahı

Bir pazar sabahıydı. Her pazar yaptığım o gösterişli kahvaltıyı bu seferde bana hep yardım eden ve hep yanımda olan üniversite arkadaşlarıma hazırlıyordum.Aslında onların kafasında biz neden pazar pazar yatağımızdan kalkıp arkadaşımıza kahvaltıya gidiyoruz sorusu vardı ve bu sorunun cevabı onların haberi olmadan bizi yazdırdığım bilgi yarışmasıydı.Kahvaltı hazırdı ve arkadaşlarım gelmişti. Yemeğimizi yerken ben arkadaşlarıma ne tür bir yarışmaya ismimi yazdırdığım bilgi yarışmasından bahsettim. Arkadaşlarım bu fikri çok sevdi ve hemen ilk görevimizi almak için bana verilen numaraya mesajımı attım. İlk görevimiz bize tam 2 dakika sonra gönderilmişti. İlk görevimiz alışveriş merkezine gidip birimizin bir çocuğun elinden şeker çalmaktı.

Alışveriş merkezine gittiğimizde 4 kişi dağılıp şeker yiyen bir çocuk aradık. En sonunda arkadaşım Selin buldu ve bizi arayıp oraya çağırdı fakat biz çocuğu görünce dayanamadık ve bu görevimizi ne yazık ki yerine getiremedik. Hale bize dönüp “Üzülmeyin diğer görevlerin hepsini yaparız.” dedi. Ben de hemen mesaj atıp 2. görevimizi istedim 2. görev yaklaşık 3 dakika sonra gelmişti. 3. görevimiz hepimizi bir tiyatro binasına çağırıyordu. Bu görev için yola koyulmuştuk. Tam 20 dakika sonra belirtilen tiyatro yerine varmıştık. Görevimizi açıklamaya başlamışlardı ve bu sefer ki görevimiz bize bağlı değildi kendimize seçeceğimiz 4 tane arkadaşımıza bütün durum onlara bağlıydı. Şimdiki görevimiz arkadaşlarımızdan bir ev nesnesi istemekti.ben arkadaşımdan kurutma makinası, Selin tost makinası, Hale ütü ve son olarak Hande ise bir ampul istedi. Arkadaşlarımızın olduğunca hızlı bir sürede bunları bulunduğumuz tiyatro binasına getirmesi gerekiyordu. İlk karşı takımın 2 eşyası geldi ardından bizim Selin’in istediği tost makinası ve Hale’nin istediği ütü gelmişti. Ardından Hande’nin ampulu ve karşı takımın da bir eşyası daha geldi.Durum berabereydi ve ikimizinde arkadaşları kapıdaydı ben ve arkadaşlarım koş koş koş diye bağırmaya başlayınca arkadaşım koştu ve bu 2. görevi başarıyla tamamlamanın sevinciyle birbirimize sarılıp bu anı kutladık.

Artık 3. görevi mesaj atarak istemeyecektik bize orada açıkladılar ve 3. görevimiz için şehirdeki kütüphaneleri gezip herhangi bir kitap içerisindeki gizli bir notu arayacaktık. Süreniz başladı dediler ve yarışmaya dahil olmayan arkadaşlarımıza teşekkür edip veda ettikten sonra ilk kütüphanemize gitmek için yola koyulduk.Kütüphaneye vardığımızda dört koldan bir gizli gizli notu aramaya koyulduk. Yaklaşık 25 dakika sonra hiçbir şey bulamayıp diğer kütüphane için yola koyulduk. Diğer kütüphaneye vardığımızda karşı takım oradan çıkıyordu. Girmek ve girmemek arasında kaldık fakat onların gözünden herhangi bir şey kaçtıysa diye bizde bir grip göz atmak istemiştik. İçerisi fazla kalabalıktı ve o kalabalık içinde bir kitaptaki gizli notu aramaya hazırdık. Aramaya başladık ve yaklaşık 15 dakika sonra Selin ‘Buldum’ diye bağırdı. Hemen yanına gittik ve kitabın içinde bir telefon numarası vardı ve bu numara el yazısı ile yazılmıştı.Gizli notu bulduğumuzu düşünüp bu numarayı aradık ve bir kadın telefonu açtı ve bize ‘Tebrikler yarışmayı kazandınız.’ dedi. Mutluluktan birbirimize sarıldık ve bütün arkadaşlarım iyi ki bizi bu yarışmaya soktun dediler.

(Visited 29 times, 1 visits today)