Peluş Zannettiğimiz Hayvanlar

Evcil hayvan beslemek çok meşakkatli bir iştir ve herkesin harcı değildir. Birçok insan kendilerine meşgale olsun veya çocukları mutlu olsun daha doğrusu çocuklarına oyuncak olsun diye

evlerine hayvan getirmekte. Gerek sahiplenilerek gerek satın alınarak eve getirilen hayvanlar bir apartman dairesinde senelerce yaşamaya mahkûm ediliyorla.

Özellikle bu hayvanların birçoğuna para biçilerek piyasaya sunuluyor ve insanlar bu alışverişi gerçekleştirip genetiği bozulmuş hayvanları evlerine getirip besliyorlar. O çok tatlı diyerek sevdiğiniz bütün Scottish Fold kediler aslında genetiğiyle oynanmış hayvanlardır ve sizler onlara para verip evinize götürdüğünüz zaman hayatları boyunca kulakları yüzünden acı çekişlerini izlemiş oluyorsunuz.

 

 

Hayvan sahiplenmeye geldiğimizde de kesinlikle yanlış bir davranış olduğunu savunmuyorum. Yardıma muhtaç hayvanları evimize alıp onlara gerekli imkânı sağladığımızda hem onların hayatını kurtarmış oluyoruz hem de dünyada hala iyi insanların olduğunu kanıtlamış oluyoruz. Yardıma ihtiyacı olan hiçbir hayvan yalnız kalmamalı onlara sıcak bir yuva vermeli onlara kalbimizi açmalıyız ancak sokakta gördüğü her kediyi sahiplenmeye çalışanlar peki? Annesinden, kardeşlerinden ayrılan o yavru kediler camları tırmalıyorlar evlere gittikleri zaman.  Yavru bir kedi gördüğü anda ona neden 

acıma ihtiyacı duyar ki bir insan? Onun yaşam alanı orası, ailesi arkadaşları bütün herkes sokaktayken onu hemcinsleri olmayan bir evde insan ırkıyla arkadaşlık yapmaya zorlamak neden?

Bırakın hayvanlar dünyayı gezsinler, bu hayatı onlara zindan etmeyin. Bırakın doğal seleksiyon gerçekleşsin. Bazıları ölsün yenileri doğsun. Çünkü biz insan ırkı yokken onlar aynen bunu yapıyorlardı.

(Visited 81 times, 1 visits today)