Pembe Hediyeler

Benim doğum günüm 9 temmuzda, ve evet tahmine ettiğiniz gibi burcum yengeç. Yengeç burcunun renkleri bildiğim kadarıyla mor ve mavi. Ama ben bütün renkleri çok sevmeme rağmen en çok pembeyi severim.

Çocukken herkes doğum gününü heyecanla bekler. Hediye alınan durumlardan biridir doğum günü. Ben de yine bu yıl temmuz ayını büyük bir heyecanla  bekliyorum. Bu yıl çok büyük bir doğum günü partisi yapmayı planlıyorum. Kim istemez ki? Birçok arkadaşım partime geleceği için bir sürü hediyem olacak. Sadece bir tek renk hediye getirecek olsaydı arkadaşlarım, pembe rengi seçerdim. Bütün parti hazırlıklarımı da pembe renkli eşyalarla yapardım. Pembe tabaklar, pembe bardaklar, çatallar, kaşıklar, pembe süsler, pembe şekerler, pembe mumlar… Ve tabii ki pembe bir pasta.

Bu kutunun içinde doğum günümde giymek için bir elbise, elbisemi tamamlayacak pembe bir kolye, pembe pelüş oyuncaklar ve benim iPad’ime pembe bir kılıf olsun isterdim. Bunların yanında kutudan bir tane de küçük beyaz bir labrador çıksın isterdim. Ama köpekler pembe olamayacağı için yanında bir de pembe gıda boyası çıkarsa köpeğimi pembeye boyayabilirim. Hatta diğerlerinden vazgeçebilirim, sadece pembeye boyayabileceğim bir köpek çıksa bana yeterdi.

Pembe bana mutluluk ve huzur veriyor. Bebekliğimden beri de en sevdiğim renk sanırım pembe. Herkese pembe şeker tadında mutluluklar dilerim.

(Visited 19 times, 1 visits today)