Pet Shop’lardan Hayvan Satın Almak Doğru mu ?

Sizce Pet Shoplardan hayvan satın almak doğrumu? Bence hayvanları doğal ortamlarından ayırmak ve insanlara vermek zaten doğru değil. Ama daha kötü nedenleri de var.

Hayvanlar açısından

– Buraya satılmak için getirilen hayvanlar buraya gelene kadar bir çok kötü şey yaşıyor. Mesela yurtdışından, bir seferde daha çok hayvan getirmek için çok dar alanlarda yolculuk yapıyorlar.

– Ayrıca pet shoplarda da oldukça küçük yaşam alanları var. Tuvaletlerini yaptıkları yerde uyuyor ve yemek yiyorlar. Olması gerekenden daha az su ve yiyecek veriliyor. Bazıları bu kötü şartlar yüzünden ölüyor.

– Pet shoplara getirilmek için bebek hayvanlar henüz annesinden ayrılmak için erkenken alınıyor ve bu hayvanların pisikolojisini kötü etkiliyor. Bunun dışında davranış bozukluklarına sebep oluyor.

– Belirli bir zamana kadar satılamayan hayvanlar dışarıya bırakılıyor.

Yani insanların yapması gereken pet shoplardan hayvan almamak. Böylece para kazanamayacaklar ve pet shoplarda hayvanlar satılmayacak. Eğer hayvanınız olmasını istiyorsanız barınaklarda daha iyi şartlarda sahiplenilmeyi bekleyen bir sürü hayvan var.

(Visited 152 times, 1 visits today)