Petrol MÜ, Su MU?

Petrol mü yoksa su mu? Böyle bir soru karşınıza çıktığında kimine göre cevap çok açık kimine göre ise seçilmesi çok zor bir konudur. Ne de olsa ikisi de dünyada var olan en önemli kaynakların başında geliyor.

Ülkemiz doğal kaynak zengini bir ülke olsa ve en çok da petrol bulunsa bütün petrolleri satıp ekonomik açıdan diğer ülkelerin fazlasıyla önüne geçebiliriz. Fazla petrol, fazla ihracat o da fazla para demektir. Ekonominin iyi olduğu bir ülkede halk ferah ve rahat yaşayabilir. Ülkeler hakkında konuşurken akla ilk Türkiye’nin geldiğini düşünün, bu durum bizim dünya içerisindeki saygınlığımızı da arttırır. Beyin göçleri de ülkemize daha fazla yapılır.

Aynı şey su için olsa da kötü duruma düşmeyiz. Çünkü, su kaynaklarımızın en üst seviyede olduğunu hayal edersek, bu bütün dünya için hayırlı olacaktır. İnsanlar bu sudan yararlanacaklar. Su, insan için en önemli kaynak olması bu etkeni daha üst sıralara taşıyor. Ayrıca, dünyadaki su kaynakları artık tükeniyor ve bu dünya için çok iyi bir haber olur.

Yani petrol mü su mu?  Sorusuna cevap verirken her şeyi düşünmek gerekir.

(Visited 37 times, 1 visits today)