PETROL MÜ? SU MU?

Bazı insanlar petrolü daha önemli bulur çünkü petrol demek para demektir ve parayla da her şeyi yapabiliriz yani suyu da elde edebiliriz. Hem petrol elde etmemiz bizi dünya devi dahi yapabilir. Bu sayede çok gelişmiş bir ülke olabiliriz. Bu da daha gelişmiş refah seviyesi elde etmemizi sağlar. Petrolün maddi değeri çok önemlidir, çünkü petrol demek paraya sahip olmak demektir.

İlgili resim

Diğer insanlar da suyu daha önemli bulur. Çünkü onlarca su demek yaşam demek. Ki suyun önemi gerçekten de fazla. Hem hayvanların, hem insanların, hem de bitkilerin yaşamını sağlayan adeta bir yapıtaşı. Hayatımız suyun etrafında geçmekte çünkü su demek bizim yaşayabiliyor oluşumuz demektir. Tabi insandan insana göre hangisinin daha önemli olduğu değişebilir çünkü bu tarz dünyayı ikiye bölen konular görecelidir. SU ile ilgili görsel sonucu

Bence su daha önemlidir çünkü su olmasa ve suya erişemesek yaşayamayız fakat petrol için aynı şey geçerli olursa herhangi bir şey değişmez, çünkü petrol olmadan da geçinebilir ve ticaret yapabiliriz. Bence bu nedenle su daha çok önemlidir. Sizce hangisi yaşamamız için daha önemli?

(Visited 148 times, 1 visits today)