Petrol’e Karşılık Su

Ülkemizde bir cennet olacak olsaydı ben kesinlikle petrol cenneti olmasını isterdim çünkü petrolün sudan daha fazla çıkarımları vardır.

İlk olarak petrolün gelecekteki değeri, petrol ileride büyük bir şekide değerlenecektir.Petrolun değerlenmesindeki ilk neden gelecekte şu an petrol kullann ve çok fazla rezervesi olmayan ülkelerin gelecekte fazla rezervesı olan ülkelerden ithal etmek zorunda kalacaklardır ve bu da fazladan petrol rezervesi olan ülkelerin ciddi bir miktarda para kazancına yol açacaktır.

İkinci olarak petrolün sudan daha değerli olmasıdır,mesela petroldan fazla para kazanicaz ve suyu da petrolü az olan bir ülkeden satın alabiliriz.Şu an çoğu ülke de su bulunsa da her ülkede petrol bulunmamaktadır bu da petrolu daha değerli yapar.

Üçüncü olarak petrol ithalatına gerek kalmaz ülkemiz her yıl 2 milyon ton petrol ithal etmektedir, bu da ülkemize pahalıya mal olmaktadır ve ülkemizin petrol cenneti olmasını ıstememin sebeplerinden biridir bu yüzden.

Son olarak da şu an petrol bakımından olan ülkelere baktığımızda bu ülkelerin çoğunun iyi durumda olmasıdır örneğin Qatar,Arabistan ve Güney Afrika gibi ülkeler şu an büyük petrol rezervelerine sahip olup iyi durumda olan ülkelerden sadece bazılarıdır.

Sonuç olarak petrolün sudan daha fazla çıkarımları vardır bu yüzden dolayı ben ülkemizin petrol cenneti olmasını terchı ederdim.

(Visited 20 times, 1 visits today)