Photoshop Bize Ne Yapıyor

Photoshop Bize Ne Yapıyor

Pandei döneminden irtibaren insanların sosyal medya kullanımları arttı ve diğer insanlara pandemiye rağmen güzel kalınabileceğini göstemeye çalışıyorlar. Bunun yapılma amacı doğru ama yapılış şekli yanlış. Çünkü insanlar kendilerini güzel göstermek için çok fazla photoshop kullanıyorlar.

Teknoloji ile hayatımıza giren photoshop uygulamaları kullanarak kendimize filtreler uyguluyoruz ve bunları kullanarak güzelleştiğimizi düşünüyoruz. Ve bu fotoğraflarımızı sosyal medyada paylaşarak diğer insanlara güzel olduğumuzu düşündürüyor. Oysaki filtreler güzelleşmek için değil eğlenmek için. 

Eskiden fotoğraf çektirirken filtre gibi bir şey yoktu. Sadece kameranın çektiği fotoğraf vardı. Artık insanlar kendilerini en iyi göstermek için neredeyse her şeyi yapıyor. Sadece insanları etkilemek için kendimizi gözelleştirmemize gerek yok. Zaten herkes sevdikleri tarafından sevilir ve önemli olan kendimizi sevmektir

 

Photoshop yaparken insanlar en iyisini oluşturmak için çok fazla zaman harcadıklarından zaman kaybı ve göz bozukluklarına da neden olabiliyor bunlar. Yani aslında giğer insanlara kendimizi daha güzel göstermek için kendimizi daha da kötü bir hale getiriyoruz.

 

Sonuç olarak her şey kendimizi diğer insanlara karşı güzel göstermekten ibaret değil, yani kendimizi geliştirmek için photoshop kullanmak zorunda değiliz, herkes güzeldir.

(Visited 226 times, 1 visits today)