Pokemon GO Oyun Tanıtımı

Pokemon GO dünyaca bilinen bir video oyunudur. Bu oyun dünyada 3 ayda 100 milyon kez indirilerek bir rekora imza atmıştır. Oyun daha Türkiye’ye gelmemesine rağmen Türkiye’de 10 milyondan fazla kişi bu oyunu oynamaktadır. Bu oyunda asıl amaç sokakta dolaşarak Pokemon avlamaktır ve yakaladığınız bu Pokemonları ”Gym” adı verilen yerlerde savaştırmaktır. Oyunda 3 ana takım vardır. Bu takımlar ”Sarı, Mavi ve Kırmızı’dır”.

Oyunda 5. level’a geldiğinizde bu üç takımdan birini seçme hakkınız olur ve seçtiğiniz takımdan bir daha çıkamazsınız. Pokemonları yakalamak için ”Pokeball” adı verilen toplara ihtiyacınız vardır bu topları ”Pokestop” adı verilen yerlerden toplayabilirsiniz. Pokestoplar genellikle heykel, çeşme, park gibi yerlerde bulunur. Gym ise daha önemli tarihi eserlerin ya da tarihi yapıların olduğu yerlerde bulunur. Eğer bu oyunda hiç pokemon yakalayamıyorsanız ”Lure Module” adı verilen eşya ile Pokemon yakalayabilirsiniz. Nasıl mı? Öncelikle bir pokestop bularak lure module’ü bu pokestop’a uygulamalısınız ve sonra pokestopun yanında belli aralıklarla Pokemonlar gelecektir. Eğer pokestop bulamadıysanız o zaman ”Incense” ile dolaşarak pokemon yakalayabilirsiniz. Çünkü incense Pokemonları yanınıza çeker. Lure modüle ve incense kullanıldığı taktirde etkisi 30 dakika sürer. Oyundaki bir diğer güzellik ise oyunda savaşta yaralanan Pokemonlarınızı ”Potion” yardımıyla sağlıklı Pokemon’a çevirebilirsiniz. Öldüyse hiç üzülmeyin ölen Pokemonlarınızı ”Revive” adı verilen ve altına benzeyen taş ile yaralı Pokemon’a ardından potion ile sağlıklı Pokemon’a çevirebilirsiniz.

Oyunda bir pokemonunuzu arkadaş seçip onunla dolaşabilirsiniz diğer oyuncular bu Pokemonu bu sayede görebilir ve arkadaş seçtiğiniz Pokemon 1 kilometrede 1 ”Candy” adı verilen eşyadan bulur. Her Pokemonun candysi farklıdır. Belli bir sayıda candy ile Pokemonunuzu evrimleştirebilirsiniz veya candy ve ”Star Dust” kullanarak onu sadece güçlendirebilirsiniz.

Oyun başlangıçta size 3 Pokemon sunar ve siz ya bu üç Pokemondan birini şeçersiniz ya da biraz daha yürüyüp Pikachu’yu yakalayabilirsiniz. Oyunda Pokemonlarınızın ”CP” değeri vardır. Bu değer minimum 10 maksimum 10.000 CP olabilir. Oyunda en güçlü Pokemonlar Mewtwo ve Dragonite’tır. Bu oyunu diğerlerinden ayıran en önemli neden bu oyunun evde veya internet kafede değil sokaklarda gezerek oynanmasıdır. Maalesef bazı oyuncular sahte harita uygulaması ile bu oyunu diğer oyunlara benzetmektedir.

Bu oyun ”NİANTİC” tarafından geliştirilmiştir.

(Visited 96 times, 1 visits today)