Proje

Dört gündür neredeyse beş ya da altı saatlik uykuyla duruyordum. Aslında yapmam gereken önemli bir çalışmam olduğunda son güne bırakmaz, işimi bölmelere ayırıp teslim tarihine dört ya da beş gün kala bitirmiş olurdum. Ama bu sefer her şey üst üste gelmişti.

Yeni bir eve taşınalı bir ay olmuştu ancak hala tam olarak yerleşememiştim. Bir yandan eski evimi, eski düzenimi arıyor; bir yandan da taşınalı yeni bir başlangıç olduğunu kendi kendime kabullenmeye çalışıyordum. Zihnimi ve bedenimi daha fazla yormak istemeden erkenden yattım. Yarın benim için çok önemli bir gün olacaktı nasıl olsa.

Sabahın erken saatlerinde tül perdelerimin arasından yüzüme doğru sızan güneş ışığının yüzümde oluşturduğu sıcaklık ve şefkat hissiyle yatağımda doğruldum. Ilık bir duşun ardından özenli bir şekilde giyinip hazırlandıktan sonra kahvaltı yapmak üzere mutfağa girdim. Üzerinde uzun süredir düşündüğüm bir projeyi çok üst düzey bir şirket çalışanlarına bugün sunum yapacaktım. Bir yandan kahvaltımı ederken bir yandan aldığım notları gözden geçiriyordum. Bir anlık kötü düşüncelere kapıldım. “Ya projemi diğer şirketler gibi bu şirkette reddederse?” Tüm emeklerimin boşa gitmesine izin veremezdim.  Çok geç kalmamak için hemen kahvaltımı bitirip yola çıktım.

Hava sabaha göre kapalıydı. Bulutlar adeta güneşi bir şeyden saklıyordu. Trafik olması gerektiğinden daha sakindi bu yüzden çok erken gitmemek için yolda kahve almak üzere durdum. 5-10 dakika oyalanıp yoluma devam ettim. Şirkete vardığımda sunumumu hazırlamam için beni erkenden içeriye aldılar. Çok heyecanlanmıştım. Kötü düşüncelerimden kurtuldum ve hazır olduğumu haber verdim.

Sunumumun bitimine doğru endişelerim biraz daha artsa da iyi bir iş başardığımdan emindim. Projemi değerlendireceklerini ve birkaç güne arayıp bilgi vereceklerini söyleyip uğurladılar. Akşamüstü anneme ve ablama uğrayıp günümü anlattım ve eve geçtim.

Bir haftadır telefonun başında şirketten haber bekledim ve sonunda aradılar. “Duyduklarıma inanamıyordum!” Projem kabul görmüştü. Hatta beni şirkette bağımsız olarak işe almak istemişlerdi. Sonunda başarmıştım.

sunum ile ilgili görsel sonucu

(Visited 248 times, 1 visits today)