Pusula Dolabı ?

Pusula Dolabı mı o da nedir demiş olabilirsiniz ama şaşırmayın çünkü Pusula Dolabı; içinde pusula, mıknatıslı çubuklar ve pusulayı aydınlatan lambalar bulunan camlı silindirsel bir kutudur. Açıkçası bana bir oda gibi gelir çünkü içinde gerek her şey vardır.

Şimdiyse biraz kendi odamdan bahsederek devam edeceğim. Benim odam kendime ait bir kokusu, tarzı ve görünüşü olan ve girdiğinizde evet bu onun odasıymış diyeceğiniz sarı lacivertin gözünüzü kamaştıracağı belki de sizi fanatiği yapacağı bir odaya girersiniz işte o anda kendinizi güvede hissedersiniz aynı pusula dolabında olduğu gibi; camı, led ışığı, ve en önemlisi bir pusulası ,amacı, olan bir odaya girdiğinizi anlarsınız ve ona göre davranırsınız.

Biraz da odamdaki kurallardan bahsedeceğim. Öncelikle ben eşyalarıma dokunulmasından hiç hoşlanmam özelliklede ben yokken, dahası kapı çalmadan girmek bence kural değil artık herkesin bilmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü orası bizim kendimize ait odamız yani birisinin çat kapı odamıza girmesi hiç hoş bir davranış değil çünkü girdiği sırada üstümüzü değiştiriyor olabiliriz ya da arkadaşımızla sohbet ediyoruzdur bu yüzden de kapı çalınmadan girmek hiç bize göre değil. Onun dışında fazla bir kuralım yok zaten bu kurallara da herkes uyuyor, uymayan birini gördüğüm zaman o kişiyi uyarıyorum ve uygun bir davranış olmadığını söylüyorum karşıdaki kişinin kendisinin de böylece yaptığını anlıyor ve bir daha yapmıyor.

(Visited 9 times, 1 visits today)