Reddedilen Görev “Deney”

Bilim sözlükteki anlamı “Evrenin, evrendeki olguların ve olayların bir bölümünü ele alıp birtakım yöntem ve deney yolları kullanarak ve gerçeğe, gerçekliğe dayanarak birtakım yasalara ulaşan bilgi yolu, düzenli ve tutarlı bilgi.” olan ve insanların insanlığın yararına sonuçlar doğurması için birtakım deneyler ile desteklenen ve günden güne gelişen bir yapıdır. Bilimin gerçekleşmesi için bu deneyler ne kadar tehlikeli olursa olsun yapılmalı ve sonuca ulaşılmadan vazgeçilmemelidir.
Bilim için yapılan bu deneyler geçmişte de çok tehlikeli sonuçlar doğurabilecek olmasına rağmen uygulanmış, kimilerinden başarı alınmış kimilerinden de iyi şeyler elde edilmemiştir ancak bu durum daha önceden böle insanlık için önemli olan her deneyin yapıldığını göstermez. Örneğin kafa ve vücut değiştirme operasyonu olan bir deneyde bir uyuşmazlık söz konusu olursa hastanın ölebileceği durumu söz konusu olduğu için bu ve bunun gibi deneyler iptal edilmiş ve bir daha denenmemiştir.
Bu zamana kadar yapılmış bunca deneyden sonra arada iptal edilen deneyler olması bilim adamlarının hevesini kesmemeli ve gerekirse bu deneyler tekrar gündeme gelmelidir ki sadece eskiler değil yeniler de hayata geçirilip bilimi geliştirsin. 

(Visited 32 times, 1 visits today)