Reklama Kanmayınız Bilinçli Olunuz

“Toplum sağlığını tehdit eden gıdaların reklamı yapılmamalı” Ben bu görüşe katılıyorum. Reklamlar insanların bu gıdaları alınmasında büyük bir rol oynarlar. Birçok insan özellikle çocuklar televizyonda gördükleri her şeye inanıyor ve sahip olmak istiyorlar. Özellikle de bu pandemi döneminde evlerde daha çok vakit geçirdiğimiz için daha çok reklama maruz kalıyoruz. Size bu konuda birkaç örnek vermek istiyorum:

Mesela paketli meyve sularından biri olan ananas suyunda %2 oranla meyve vardır. Ananas suyu reklamına kanıp bu içeceği aldığımızda sadece %2 oranında ananas diğer kalanında ise renklendirici, aroma verici ve doğal olmayan maddeler bulunmaktadır.

Çok sayıda reklamı yapılan paketli muzlu sütlerin içinde ise %1,5 gibi çok düşük oranda muz püresi bulunmaktadır. Geri kalanında ise renklendirici, kıvam arttırıcı ve asitlik düzenleyici bulunmaktadır. Bu ürünleri kendimiz evde yapacak olsak bu maddeleri koymadan daha sağlıklı yapabiliriz. Biz bilinçli tüketici olup bu reklamlara rağmen paketli gıdalardan uzak dururuz. Tabii sağlıksız besinlerin reklamı yapılmaması daha iyi olurdu.

(Visited 27 times, 1 visits today)