REKOR MU, ÖDÜL MÜ ?

Sizce başarı nedir? Bence başarı o hedeflediğiniz şeyi yapabilmek, kendiniz için çok büyük bir adım atmaktır. Çoğu insan bir şeyler başardığını insanlara belli etmek için rekor kırarlar. Kimi de kendisi için değil dünya insanları için bir şeyler başarıp ödüller alırlar.

Ben olsam rekor falan kırmaya çalışmam sonuçta bu kırdığım rekorun insanlara bir faydası yok. Ben insanlara katkıda bulunup , büyük ve ilgi çekici projeler hazırlayıp bir Nobel ödülü almak isterdim.Eğer bir rekor kırmak istersem de galiba en fazla test çözen çocuk gibi anılmak isterdim. Sonuçta bu da iyi bir şey. Ben bu soru hakkında farklı bir görüş için bir arkadaşıma danıştım. O rekorlar kırıp kendi ismini kitaplara yazdırmak istiyor. Ona neden diye sordum. O da cevap olarak ”Neden farklı farklı şeyler deneyip kendimi göstermek yerine , bir ileride işime büyük ihtimalle yaramayacak bir şey yapayım ki .”

Herkes farklı düşünebilir ama ben çevremdekileri de düşünüp güzel bir proje hazırlamayı tercih ederim. Mesela ileride tatlı sularımız biterse onun için bir proje olabilir. Bana kalırsa insanlığın yaratıcı fikirlere ihtiyacı var garip rekorlara değil!

 

Kişiye Özel Oscar

(Visited 86 times, 1 visits today)