Rengarenk Dünya

Merhabalar, bugün sizlere “Dünyadaki her şeyi seçtiğim üç renge boyayabilseydim  hangi renkleri tercih ederim?” bundan bahsetmek istiyorum.

Seçeceğim ilk renk, umut, mutluluk, neşe ve eğlenceyi temsil eden renk, sarı. Bu yaratıcı renk benim içimi ısıtıyor. Böyle bir rengin dünyayı ısıtıp mutluluk vereceğine eminim. Herkesin mutlu olduğu, hayattan zevk aldığı, neşeli, eğlenceli bir dünya hayal ediyorum. Herkesin mutlu olduğunu düşünmek bile o kadar güzel ki. Bir diğer renge gelirsek, bu renk de şefkati ve sevgiyi temsil eden çok güzel bir renk. Evet bu renk pembe. Çocukların da çok sevdiği bir renk olan pembenin dünyama sevgiyi ve şefkati getireceğine eminim. Herkes herkesle iyi olsun istiyorum. Gelelim son rengim olan beyaza. Beyaz, saflığın ve temizliğin simgesidir. Asaleti, masumiyeti, istikrarı ve devamlılığı temsil eder. Huzur ve güven verir.  Biraz detaya inersek, mesela ağaçların beyaz olmasını isterdim. Ağaçların beyaz olduğunu hayal edince etrafımdaki her şeyi tertemiz görecekmişim gibi geliyor. Daha sonra kuşların sarı olmasını isterdim, neşeli neşeli öterlerse çok eğlenceli olurdu. Tabi ki gök yüzünü unutmadım, gök yüzünün pembe olmasını isterdim, aynı pamuk şeker gibi bir gökyüzü.

Vee geldik evde sıkışıp kaldığımız günlerde hayal kurmanın tam zamanı. Sizlere sağlıklı ve iyi günler dilerim. Bugünlük  benden bu kadar hoşça kalın.

 

(Visited 21 times, 1 visits today)