Resim Yapmak

Merhaba arkadaşlar, ben size bu yazımda nasıl resim yapmayı öğrendiğimi anlatacağım. Ben küçükken çizmeyi değil boyamayı seviyordum. Aslında ben çizmeyi sevdiğimi ve güzel şeyler çizebildiğimi  bilmiyordum. Annem bana resim kitabı aldığında ben resimleri boyamaya başladım. tanıdığım herkese boyadığım bu kitabı gösterdim.  Herkes de bana “çok güzel yapmışsın, renkleri birbirine çok güzel uydurmuşsun.”dedi. Sonra bende annemin cesaretlendirmesiyle boyadığım resim kitaplarındaki resimleri çizmeye başladım. Çizdikçe resim yapmayı daha çok sevdim. Yavaş yavaş çizimlerim de güzelleşti.Hem çizip hem de çizdiğimi boyadım.

Şimdi size biraz renklerden bahsedeceğim. Renklerde üç ana renk vardır: Mavi, sarı ve kırmızı. Bu ana renkleri karıştırınca ara renkler oluşur.  Mavi+kırmızı : Mor, Sarı+Mavi : Yeşil, Sarı+Kırmızı : Turuncudur. Renklerin varlığı hayatımızı şenlendirir, içimizi ısıtır.

Artık resimleri çok güzel yapmaya başladığım için okulda klüp olarak resmi seçtim. Resim klubünde akrilik boya ile çalışma, yağlı boya tablolar, kilden maskeler ve kara kalem resimler yapıyoruz. Resim öğretmenimiz Elif öğretmen bize çok güzel teknikler öğretiyor ve ben onu çok seviyorum.

Renkler insana coşku verir, resim yapmak ise insanı özgürleştirir…

Hepinize renkli günler diliyorum.

 

(Visited 175 times, 1 visits today)