Robotik Beyinler

Dünya üzerindeki her insanın düşünceleri farklı farklı yerlerde işleve geçirmek için gereklidir . Peki ya insanlar bu düşünceleri doğru yerlerde söyleyebilirler mi ?

Yeni bir şeyler bulup bu düşünceleri hayata  geçirebilmek için pratik ve yaratıcı olmamız gerekmektedir bunun  haricinde düşüncelerimizi konuyla alakalı konuşma açıldığında ortaya atmalıyız ki bizim de düşüncemiz kale alınsın. Bazı insanlar , fakir veya güçsüz insanları onların köleleri olarak görür hatta bazı medeniyetlerde para vererek insanlar satın alınılmaktadır . Fakat şöyle bir durum var ki insanları maddi olarak değerlendirmeye devam edersek çok yaratıcı biri olsa bile onun yeteneğini fark edemeyiz. Kim bilir belki de köle diye nitelendirdiğimiz kişi gün gelir bir şekilde kendi sesini duyurur ve dünyayı kolaylaştıracak bir fikir ortaya sunar. Yaratıcı zekaya sahip olan kişiler günümüzdeki sisteme yani insanları robot yerine koymak yerine kendileri hayatımıza yeni bir şey katmak için çabalarlar. Eğer ki dünya üzerinde yaratıcı olan kişiler olmasaydı bu kadar ilerleyemezdik. Ne zaman insanlar başkalarının dediklerini tamamıyla tekrar ederler o zaman bir toplumun gelişmesi durur. Bu yüzden kölelik hiçbir şekilde kabul edilemez. Sonuç olarak düşünce tarzından hepimiz insanız ve hepimizin farklı düşünceleri var. Düşüncelerimizi ortaya sunmakta sonuna kadar özgürüz tabii ki hakaret içeren veya kötü düşünceler haricinde. Şimdi gözlerimizi kapatıp bir dakika tanımadığınız bir insanın kölesi olduğunuzu düşünün . Sahibiniz ne isterse onu yapmakla yükümlüsünüz . Çoğu insan bir dakikalığına bile dayanamaz. Ne acı ki günümüzde hala kölelik sistemini düzgün bir şekilde uygulayan medeniyetler var . Onların susmaları hiçbir şekilde problemleri olmadığı anlamına gelmiyor. Bazen insanların sadece gözlerine bakarak ne hissettiğini anlamak çok da zor değil . Çoğu köle diye nitelendirdiğimiz insanlar aslında çok güzel fikirlere sahip olan kişilerdir .Çünkü yaşadıklarından da yola çıkarsak dünyanın kötü yüzüyle bir arada olan insanlardan bahsediyoruz. Bazı temel hakları ellerinden alınıp bir insan yerine koymayan kişilerden bahsediyoruz aslında . Dünyanın ters döndüğünü varsayalım zenginler kölelere kölelerde zenginlere dönsünler . Ben şu anki zenginlerin köleliğe karşı geleceğini düşünüyorum sonuçta onlar bi kere o yoldan geçtiler neler yaşadıklarını da biliyorlar.

Sonuç olarak hiç kimse birbirini köle gibi görmeden dünya için yaratıcı bir şeyler bulmaya çalışmalıdır . Eğer bu yöntemi denersek dünyamıza yeni yeni farklı düşüncelerin de katılması çok zamanımızı almayacaktır . Bu yüzden bir an önce harekete geçip gerekirse protestolar yaparak köleliğe karşı gelip yaratıcılığa insanları teşvik etmeliyiz .

(Visited 31 times, 1 visits today)