Robotlar Çalışır

Teknolojinin gelişmesi ile robotlar üretilir. Robotlar her işi yaparsa insanlar tembelleşir. Ayrıca insanların işini elinden alır. bu durum özellikle Japonya’ da olur. Japonya dünyanın en fazla robot üreten ülkeleri arasındadır. Japonya’daki robotlar otelde ve fabrikada çalışır. Ayrıca hizmet sektöründe yer alırlar. Japonlar robotlar yüzünden işlerini kaybetme riskleri bulunmaktadır. Japonya’ da yapay zeka robotları vardır. Bu ülkedeki en büyük robot olan gündem robotunun boyu 20 metreden fazladır.

Çin’ deki robotlar lokantada çalışıyor ve hizmet veriyor. Bu durum Çin’ de tembelleşmeye ve işsizliğe sebep olur. Yeni Zelanda’ da vardır ama sadece güvenlik ve sağlık için çalışırlar. 2021′ de korona virüs günlerinde hemen robot yapmışlardır. Bu robotlar maske takmayanları ve sosyal mesafeye uymayan kişileri tespit edip uyarmaktadırlar.

Güney Kore robotları askerlikte çalışır ve hizmet verir. Güney Kore robotları sanayide de çalışmaktadır. Bu durum üretimi artırmakta ve gelecekte hayatı kolaylaştıracaktır.

(Visited 18 times, 1 visits today)