Robotlar İnsanların Mesleklerini Ellerinden Alabilir mi ?

Tabii ki evet. Neden alabilirler ? Çünkü çoğu insan robotların insanlardan daha iyi iş çıkarabileceğini düşünüyorlar. Ama çoğu hiç şöyle düşünmüyor.

Madem insanlar hata yapıyor, e o zaman robotlar da yapar. Nedeni insanların robotları üretmesi. Yani insan hata yapıyorsa robotları yaparken de hata yapar. Ancak robotların yaklaşık yüzde 20’si hatasız yapılabilir. Bu durumda da robotlarda insanlar gibi hata yapmaya başlar.  Mesela, Lego yapan birisi bir parça eksik yapıyor ise robot da aynısını yapacaktır.

Ama işte dediğim gibi. Çoğu insan böyle düşünmüyor. Ve bu yüzden yakında hiç kimsenin işi olmayacak. Ve böyle bir şey olur ise bu olan şeyin ( robotların insanların mesleklerini alması ) kıyametten farkı olmayacak. He bu arada  insanlar robotları ürettiği için robotlar da insanlarla aynı başarıyı elde edecek. Sizde robotların insanlardan daha iyi iş çıkarabileceğini düşünüyorsanız ve bu yüzden robotların insanların yerine geçmesinde bir sakınca bulmuyorsanız bence hemen düşüncenizi değiştirin.

(Visited 16 times, 1 visits today)