Ruh Haliniz Hangi Mevsimi Yansıtıyor?

İnsanın ruh hali bulunduğu ortama, mevsime veya da bulunduğu bir yere göre değişmez mi? İnsan psikolojisi öyle bir şeydir ki mesela en sevdiği filmi izler ve mutlu olur. Hemen sonrasında ise filmin sonuna gelir ve ağlar.

   Mevsimler de ruh halimizi en çok etkileyen faktörlerden biridir. Çoğu insan yaz veya ilkbahar mevsiminde mutlu olur, soğuk havaları sevmez.Bazı insanlar ise en çok sonbahar mevsimini sever. Hem de her yönüyle. Yaprakların sararmasından yere yağmur damlası düşmesine kadar. Şahsen  sonbaharcıyım. Her yönü ile sevenlerden. Bazıları da kış insanıdır. Kendilerini o kahve tutan elleriyle ve battaniyenin altında çok huzurlu olurlar. Aramızda ilkbaharı sevenler de var. Onlar da çoğunlukla yeni açmaya başlayan çiçekleri severler.

   Sonbaharı seven bir insanın ilkbahara gelince duyduğu his aynı olur mu? Veya da kış mevsimini seven bir insanın yaz mevsiminde duyduğu his aynı olur mu? Olmaz. Daha doğrusu olamaz. Her insanın kendine göre bir mevsimi vardır. Yani mevsimler değişince insanın ruh hali de değişir.

 

 

 

 

(Visited 465 times, 1 visits today)