Ruhumuzla İletişim

RÜYA NEDİR?

Eminim ki birçoğumuzun rüyalar hakkında bir yığın sorusu var. Bunlardan birkaç tanesi: “Rüya uykuda görülen bir şey midir? Rüya evrensel bir olay mıdır? Bilinçaltımızdan değil de, ruhsal dünyamızdan mı kaynaklanır? Aslında rüya hakkında nedenini bilmediğimiz birçok şey var. Neye işaret ettiği ve anlamı bilinse de, sebebi ve niteliği yeterince bilinmez.

Bence rüya uykumuzda değişik nesneler, duygular, kişiler, olaylar ve mekanlardan oluşur. Acaba gerçekten öyle mi? Araştırmalara göre bir insan yorgun oluyorsa bunun nedeni uykusuzluktan değil, “rüyasızlık” tandır. Kimi zaman ben rüyamda ailemi, köpeklerimi, kimi zaman da değişik olay ve nesneleri görürüm. Peki bunun sebebi ne?

*Ruhumla gizlice konuşur,bu dostça sohbet sırasında ondan öğrenmek istediklerimi sorarım.Yanımız da hiçbir yabancı olmaz,birbirimizle açık sözcüklerle konuşuruz Böylece en gizli şeyleri sormaktan bile çekinmem ve o da hiç utanca kapılmadan  en dürüst yanıtları verir* der Hugh St.Victor

İlgili resim

Bir insan gece ortalama dört, beş rüya görür. Şunu da belirtmek isterim ki rüya görmeyen insan yoktur. Rüya henüz açıklanmamış fakat bir aleme açılan kapıdır. Rüyalar tam olarak içimizdeki biz den gelen mesajlardır . Yani asıl kişiliğimizi ortaya koyan soyut kavrama rüya denir.                                                                                 Rüya temel olarak ikiye ayrılır:

*Hatıralar

*İdrakler

NEDEN RÜYA GÖRÜRÜZ?

İşte bu sorunun cevabı kişiliğimizi, karakterimizi tanıma, ruhumuzdan gelen mesajları doğru ve iyi bir şekilde algılamamızı sağlar. İşte bizlerin tam olarak bunları yapabilmemiz için rüya görmemiz gerekir.

RÜYALAR NE KADAR SÜRER?rüyalar kaç saniyedir ile ilgili görsel sonucu

Aslında bu sorunun cevabı henüz tam olarak kanıtlanmış bir şey değil. Bazı bilim adamları rüya denilen soyut kavramın bir kaç saniye sürdüğünü iddia eder.Kimi bilim insanları ise rüyanın bir kaç saat boyunca ilerlediğini öne sürer. Fakat Dr. B. Klein yürüttüğü somut çalışmalar sonucunda rüyanın en fazla doksan saniye sürdüğünü öne sürmüştür.

RÜYA YORUMLARI

Kimileri rüya yorumlarının yalan olduğunu, gerçek olmadığını düşünür. Kimileri de rüya yorumlarının gerçek bilgiler öne sürdüğüne ve tamamen bize mesaj verdiğine inanır. Bence rüyalar bize gerçekten mesaj verir ve rüya yorumları da gerçektir.

Kaynakça: Rüya nedir* rüya ansiklopedisi alıntı:*

 

 

 

(Visited 113 times, 1 visits today)