Rüya İçinde Rüya

Kapıya iri yarı 2 adam, siyah bir sedan ile gelmişti. Apartmanın giriş kapısına geldiklerinde kapıyı hiç zorlamadan açtılar ve içeri girdiler. girer girmez sağ taraflarında bulunan asansöre bir hışımla girdiler ve 3. kat tuşuna bastılar. Adamlar asansörde silahlarının şarjörlerini kontrol ediyordu. 3. kata gelmişlerdi. Asansörden çıkınca hemen ilerde kapıya doğru yöneldiler. kapıda girilmez yazıyordu ve adamlar ağızına kadar açmış bulundu daha sonrasında ise olanlar oldu.

Olaylar 2 gün öncesinde başlamıştı kalbimde değişik bir sızlama vardı ve başım sanki kurşun girmişçesine ağrıyordu . Daha fazla bu acıya dayanabilme şansım yoktu bu yüzden bende kalkıp en yakın eczaneye gitmeye yeltenecektim ki cebimde 5 kuruş para olmadığını fark ettim ve yatağıma geri döndüm. Uzun bir süre uyuduktan sonra kapı çaldı oysaki ben ne kimseyi bekliyordum ne de birisi benim burada yaşadığımı biliyordu. daha sonrasında dikkatli bir şekilde kapıyı açtım ve dışarıda kimseyi görmedim. Tam kapıyı kapatacakken paspasın üzerinde bir kutu gördüm. Hemen aldım ve içeri koydum. paketi açtığımda içinden bir zarf çıktı. Zarfın içinde ise bir cd. Çıkan cdyi hemen bilgisayarıma taktım ve bir mesaj geldi. mesajda 2 gün bekle yazıyordu. İlk başta bu mesajdan hiçbir şey anlamamakla beraber baş ağrım yine ortaya çıktı. 1-2 saat sonra uyandığımda kendimi yerde bulmuştum. Yaşananları bir rüya gibi hissetim ancak öyle olmamıştı yaşadığım her şey gerçekti ve ben neyin içerisinde olduğumu çözemiyordum. Yerden kalktım ve salona gittim. Koltuğa oturdum ve televizyonu açtım. Artık kafamı dağıtmam gerekiyordu ancak ne izlediğim tv programları etki ediyordu ne de boş boş oturuyo olmam kafamdan çıkaramıyordum cd dedi mesajı. En sonunda dayanamadım ve üstümü değiştirip, ayakkabılarımı giyip dışarı çıktım. Dışarıda biraz yürüyüş yaptım ve insanların hal ve tavırlarını gözlemledim. Her şey çok normal duruyordu. biraz daha oturduktan sonra eve gitme vakti geldiğini düşünüp ayağa kalktım ve evimin yolunu tuttum. Tam eve girerken siyah iri iki adamın kapımın önüne bir zarf bıraktığını gördüm ve hemen geri kaçtım. Adamların gitmelerini bekledim onların nereye gideceğini görmek için. ancak göz açıp kapayıncaya kadar gitmişlerdi bile. Bir an düşündüm ve acaba yanlış katta mıydım ? Bunun cevabını öğrenmenin tek yolu sağımdaki tabelaya bakmaktı. Kafamı çevirdim ve birde ne göreyim 2. kat yazıyordu ancak ben 3. katta oturuyordum. Kafamın ağrısından dolayı böle olduğunu düşündüm ve yukarı kata çıktım. kapıyı açtım ve üstümü değiştirdim. Akşam bir tas çorba içtim ve daha sonrasında uyudum.

Sabah kalktığımda odam değişmişti farklı bir yerde farklı bir kıyafette uyanmıştım. hemen kalktım ve aynaya baktım bu ben değildim farklı bir vücuttaydım. Büyük bir çığlık attım ve kapı aralandı kapıyı eşim olduğunu iddia eden birisi açmıştı. nerde olduğumu kim olduğumu sordum ancak eşim durumdan habersiz bir şekilde dalga geçtiğimi düşündü ve beni kahvaltıya çağırdı. Kahvaltıya gittiğimde bütün yaşadıklarımı anlattım, eşim benimle dalga geçmeye başladı bende ona daha fazla katlanamayıp dışarı çıktım. dışarı çıktığımda gördüğüm şeyler ama hala aynıydı aynı insanlar, aynı market ve aynı kedi. bunların bir rüya olması çok olasıydı ama yine de içimde bir şüphe olarak kalmaya devam etti bende şuan ki hayatıma ayak uydurmaya çalıştım.

(Visited 25 times, 1 visits today)