Rüya

Gördüğüm rüyanın ertesi gün gerçek olacağını bilseydim o gece yatmadan önce en çok sevdiğim şeyleri ve gerçek olamayacak ama olmasını çok istediğim şeyleri düşünür, o şeyler hakkında videoları izlerdim çünkü genelde gördüğüm rüyalar o gün aklıma  takılan şeyler oluyor. Sihir gibi bir şey. Bence rüyalarımız bizi mutlu etmek için bilinç altımıza işlemiş şeyleri bize gösteriyor. Bu durum gerçekten bana çok ilginç geliyor. Şimdi bu durumla ilgili bir şeyler anlatacağım. Mesela rüyamda kendimi en sevdiğim yemeği yerken gördüğümde o rüyayı gördüğüm gecenin sabahında o yiyeceği yemek istiyorum ve bu yemeği yemek istediğimi anneme söylüyorum ve bunun üstüne o gün annem o yemeği yapıyor veya o yemeği sipariş ediyor ve bu beni gerçekten çok mutlu ediyor. Bununla ilgili çok güzel bir anım var. Ben 12 yaşındayken gördüğüm bir rüyada annem ve ben havalimanındaydık ve teyzemlerin yanına Antalya ya gidiyorduk o kadar mutluydum ki eteklerim zil çalıyordu. Tam uçağa binecekken babam annemi aradı ve “uçaktan indiniz” mi diye sordu annem şaşkınlıkla “evet şimdi bindik uçak on beş dakikaya kalkacak” dedi babam telefondan “nee” diye anneme bağırdı. Annem endişeyle “ne oldu” diye sordu. Babam oradan “sizin uçağınızın bir saat önce kalkmış olması gerekiyordu” dedi. Annem hemen kabin görevlisinin yanına gitti ve bu uçağın nereye gittiğini sordu, meğerse bindiğimiz uçak Avustralya uçağıymış. Hemen uçaktan indik ve bindiğimiz uçak firmasıyla konuştuk biletlerde bir hata olduğunu bizim aldığımız bilet bizden önceki yolcunun olduğunu ve aslında bize ulaşmaya çalıştıklarını ama annemin telefonu duymadığı için bize ulaşamadıklarını söyledi. Ama ben o sırada konuşmaları duydum ve anneme “anne keşke Avustralya ya gitseydik” dedim çünkü Avustralya’ da en sevdiğim arkadaşım oturuyordu ve beni her konuştuğumuz da evlerine davet ediyordu. Ben o gün çok üzülmüştüm. Akşam eve gelince babama Avusturalya’ ya gitmek istediğimi söyledim babam hayır dedi ve ben ağlamaya başladım ve bir anda kendimi yatağımda buldum. Aslında o gün yaşadığım her şey bir rüyaymış o gün o rüyamı düşündüm. Akşam babam eve gelince elinde yeşil kartlar vardı bende babama onların ne olduğunu sordum. Babam- “bunlar pasaport” dedi. Ben bir yere yolculuk yapacağımızı anladım ve babama nereye gideceğimizi sordum. Babam ara tatilde Avustralya’ ya gideceğimizi söylediğinde çok  mutlu oldum. Ve dün gece gördüğüm rüyayı hatırladım aslında gördüğüm rüyayı ve oradaki istediklerimin olabileceğini anladım. Evet size anlatacağım konudan biraz uzaklaştım ama böle bir konuda ki anılarımı anlatınca size belki daha iyi anlatırım diye düşündüm. Yani uzun lafın kısası eğer rüyamın gerçekleşebileceğini bilirsem o gün rüyamda görmek istediğim şeyler hakkında düşünürüm ve oluşmasını beklerim.

(Visited 18 times, 1 visits today)

Rüya

Eğer göreceğim ilk rüyanın gerçekleşceğini bilseydim bu riski alır ve kabul ederdim.Çünkü iyi bir şey görürsem örneğin süper güçlerimin olduğu falan,bu aslında dönüm noktası olur.Bence bu riski sadece ben değil insanlığın geneli alıdı.Ama mesela dünyanın yok olduğunu gördüğüm bir rüya olursa bunun iyi birşey olacağını sanmıyorum doğrusu.Bu risk bana kalırsa alınmaya değecek bir risk.Eğer süper güçlerimin olduğu bir rüya görme olasılığım varsa riski düşünmem bile doğrusu.Uzayda gezdiğim bir rüya veya denizin derinliklerinde yüzdüğüm bir rüya iç fena değil bana kalırsa.O yüzden korkaklığın lüzumu yok,sonunda seni bekleyen şey hayallerin.Hedeflerime ulaşıp hayallerimin gerçek olduğu çok güzel bir duygu olurdu.Ama bazı kişiler bu riske girmeyerek kötü şeyleri de engelliyebilirler.Gezinirken insanların bu konu hakkında ki yorumlarını okumuştum ve yarısı”sihirli güçlerim olsun isterdim”diğer yarısı ise”Genelde tuhaf rüyalar görüyorum olaylar hayli belirsiz olabiliyor ama ilginç rüyalar gördüğüm için evet girerdim..”bunun gibi yorumlar bırakmış.Bana kalırsa herkesin geçerli bir sebebi var ve haklılar.

Ama olumsuz düşünenlerin neden öyle düşündüklerini anlayamıyorum.Sonuçta kendi hayallerin gerçekleşiyor.Yıllardı istediğin işi yapabilirsin,istediğin kişi olabilirsin,istemediğin şeylerden uzak durabilirsin,istediğin arabaya sahip olabilirsin,istediğin evde oturabilirsin,belki de aşık oluduğun kişi ile ilişkiniz olabilir.İstemediğin kişilerden uzak durur istediğin kişilere yakınlaşabilirsin,istediğin okula girebilir istediğin sporda istediğin takıma girebilirsin,bunlar bir ihtimal olsa bile riske değen şeyler.Bir piyango çıktığını düşünsenize,bir daha sıkıntıya girmezsiniz.Kötü yanları ise sevdiğin birini kaybedebilirsin,hayatını kaybedebilirsin,kötü bir işe bulaşabilirsin daha kötüsü bu işe çocukların ve sevdiklerin bulaşabilir.Hayatın bir anda altüst olabilir.En sevdiğin hobini bir daha yapamıyacak duruma gelebilirsin.Zor şartlarda sahip oluduğun bir şey yok olabilir.İşin batabilir.Ama bana kalırsa pozitif düşünmek daha iyi,evrene olumlu mesajlar yollamak falan.Öyle bir şansım olsaydı yatmadan önce süper kahramanlı filmler ve çizgifilm ile sabahlardım yatmadan önce duş ve bir bardak süt içerdim,yatağa uzanır ve güzel hayaller kurardım.Bunun sayesinde kötü birşey düşünmez dolayısıyla rahat uyur,kötü rüya görme olasılığımı yüksek derecede azaltırdım.Bu yöntem bana kalırsa rahatlıkla işe yarar.Riske girmek istemeyenler bile riske girmeye değer olduğunu anlayacaktır,gördüğün rüya senin beyaz kapılarını açtığı zaman.

(Visited 39 times, 1 visits today)