Rüyalar Gerçek Olmaz Sanıyordum

Gördüğüm rüyanın ertesi gün gerçek olacağını bilseydim, bütün bunları yapar mıydım diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyordum. İnsanlar rüyalarını kontrol edemezler sanıyordum, ta ki o güne kadar. Akşam her zamanki gibi okuldan çıktım ve kütüphaneye gittim, beni bekleyen bir sürü iş vardı. Bilgisayarımı alıp kendime oturacak rahat bir yer seçtikten sonra kitaplarımı çantamdan çıkardım. Sınava hazırlanmam gerekiyordu, dikkatimi toplamaya çalışırken tam karşımdaki eski kahverengi bir kitaplıktaki tuhaf kitap dikkatimi çekti.

Kitap yeşil, eski kaplamalıydı; sanki o yepyeni kitapların arasına yanlışlıkla karışmış gibiydi. Normalde herkesin dikkatini çekebilecek bir kitap gibi görünmüyordu, sıradan eski bir kitaptı sadece. İçimden bir ses o kitaba bakmamı söylüyordu. Ders çalışmam ve işlerimi bitirmem gerektiğini bilsem de kendimi o kitaba doğru yürürken buldum. Bir anda o kitaba doğru yürürken bir rüyanın içinde olduğumu fark etmem ile şok olmam bir oldu. Nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde rüyanın içinde olduğumu fark etmiştim. Bu olayın bende yarattığı etkiden biraz daha kurtulduktan sonra sonuç olarak bir rüyada olduğumu ve bu kitaba bakmam gerektiğini düşündüm. İstediğimi yapabilecektim, bu harikaydı!

Kitabın bulunduğu kitaplığa yürürken arkamdan birinin bana seslendiğini duydum. Arkama döndüğümde kitaplardan sorumlu kişinin tam arkamda durduğunu fark ettim. Benim o yeşil kitaba doğru ilerlediğimi fark etmiş olmalıydı. Ona ne olduğunu merak eden gözlerle bakarken bana onu takip etmem gerektiğini söyledi. Kitaba bakmamı engelliyor gibi hissettim, belki de sadece bana öyle gelmişti. Sonuç olarak bir rüyanın içindeydim her türlü saçma şeyin olması normaldi. Sonunda en doğrusu onu takip etmek diye düşündüm. Onun arkasından yürüyordum, kütüphanenin üst katına çıkmıştık. Elime birkaç kitap tutuşturdu ve ondan istemiş olduğum kitapların geldiğini söyledi. Biraz stresli görünüyordu, ona bu kitapları istemediğimi söyledim. Şaşırmış gibi yaparak özür dileyip biri ile karıştırdığını söyledi. Gerçekten çok garipti, anlam veremiyordum. Aklımda tek bir soru vardı, o yeşil kitap kala orada mıydı?

Koşar adımlarla kütüphanenin merdivenlerinden indim. Kitaplığa doğru yürüdüm ve baktığımda yeşil kitap az önceki yerinde yoktu. Gerçekten neler olduğunu öğrenmeliydim. Önce soluk yeşil renkte bir kitap durup dururken dikkatimi çekiyordu daha sonra rüyada olduğumu anlıyordum ve ben tam kitaba doğru yürürken benim ona doğru gittiğimi görünce orada çalışan biri beni o kitaptan uzak tutmaya çalışıyordu. Oturduğum yere ilerledim ve olanları düşündüm. Çok saçmaydı, zaten bir rüyanın içinde olduğumu anlamam yetmiyormuş gibi bir de biri benim kitabı almamı engelliyordu. Uyandığımda hala olayın etkisindeydim. Ne yapacağımı bilemiyordum. Okula geç kalmamak için hemen yatağımdan kalktım, hazırlandım ve çantamı alıp evden çıktım. Okula doğru yürürken kütüphanenin de önünden geçiyordum. Dün akşam gördüğümün sadece bir rüya olduğunu bilsem de kütüphaneye girip o kitaplığa bakma ihtiyacı duydum. Kütüphaneye girdim ve kitaplığa doğru ilerledim. Gördüğüm karşısında şok oldum. Kitap oradaydı. Bu sefer beni engelleyen bir kitap görevlisi de yoktu…

 

(Visited 24 times, 1 visits today)