RÜYALAR GERÇEK OLSA

Merhaba benim adım Irmak bu sene 4. Sınıfa gidiyorum. Size gördüğüm güzel bir rüyamı anlatmak istiyorum. Bu arada bu rüyanın da aynı zamanda gerçekleşmesini istiyorum.
Bir zamanlar biz bahçeli bir villada oturuyorduk. Küçük tatlımı tatlı beyaz bir köpeğimiz vardı. Adı da Pofuduktur. Henüz 3 yaşındaydı. Bir tanede kangal köpeğimiz vardı. siyah ve gri tonlarında rengi vardı. Onun adı ise Fırtınaydı o ise 7 yaşındaydı o geceleri evimize hırsız girmesini engelliyordu. O çok cesur bir köpekti. O sadece yabancı kişilere saldırırdı. Birde evimizin bahçesinde bir jakuzimiz vardı. Birde 140 metrelik bir havuzumuz vardı. 3 tane de arabamız vardı. Bunlar Lamborghini, Ferrari ve Mercedes ti. Okulumun ismi ise Özel Beştepe İlk Okuluydu. 1. Sınıftan beri orada okuyordum. Okulumda gösteriler oluyordu bunlar 23 Nisan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı oluyordu. Sonra bir sabah Pofuduğa bakmaya gitmiştim. Birde ne göreyim Pofuduk hala uyuyordu. Sonra aradan 3 saat geçti Pofuduk hala uyanmadı. Sonra veterinere götürdük ve veteriner amca üzücü bir haber olduğunu söyledi. Aşılarını yaptırmayı unuttuğunuz için Pofuduğu kaybettik dedi. Ben 3 gün boyunca sabah akşam ağladım ve Pofuduğun yerine bir papağan aldık ve onun ismini Şakir koydum ve bir daha hayvanlarımın aşılarını unutmadım.
Hayvanlarında özel ilgiye alakaya ihtiyaçları olduğunu bilmeli bilmiyorsak öğrenmeliyiz. Onlarında yaşamaya hakkı olduğunu onlarında canlı olduğunu unutmamalıyız. Bu konu hayvan haklarına sahip çıkmalı ve onları dış etkenlerden gelecek zararlardan korumalıyız.

(Visited 76 times, 1 visits today)