Rüyalar Hissetmek İçin Vardır

                                      RÜYALAR HİSSETMEK İÇİN VARDIR

Rüya dediğimizde aklımıza ulaşılması imkansız gibi bir kavram geliyor.Aslında o kadar da uzakta değiller.Onların varlığını hissedebiliriz.Zor bir şey değil.Gerçekte her gün o bizi bekleyen sıcacık yatağımızda kendimizi nasıl hissediyorsak,nasıl görüyorsak,nerede olmak ve hangi zamanı yaşamak istiyorsak en önemlisi de bütün bu soruların cevaplarını kimlerle birlikte yanıtlamak istiyorsak uykuya daldıktan kısa bir süre sonra bu isteğimizi yerine getirebiliyoruz.Ve birden bire bu dünyada bu kadar çok zorluğun arasında hayata tutunacağımız bir amacımız ve sevinç kaynağımız oluşuyor.

Arda adında çok tatlı,tombul yanaklı,minicik elli bir çocuk varmış.Arda çok hareketli,yetenekli ve okulunda da başarılı bir çocukmuş.Hiçbir şeye moralini bozmaz ve hep üzüldüğünde bile kendini mutlu etmeye çalışırmış.

Yine bir okul sabahı annesi oğlunu uyandırmak için Arda ‘nın odasına gitmiş.Fakat Arda uyanmakta zorlanmış.Ve uyandığında ise çok halsiz görünüyormuş.Ama annesi bu duruma sebep olarak hava değişikliğini ya da okulda yorulmasını öne sürmüş.Ancak Arda ‘da dikkat dağınıklığı ve yürümesinde bozulmalar meydana gelmeye başlamış.Bunu gören öğretmenleri annesine bu durumu izah ederek doktora götürmesini tavsiye etmişler.

Annesi oğlunu hemen hastaneye götürmüş ve minik Arda ‘nın teşhisi konulmuş…Lösemi…Bu haberi duyanlar yıkılmış ve çok üzülmüş.Fakat Arda her zamanki gibi sapasağlam,dimdik bir şekilde ayakta durmaya çalışıyormuş.Bunu görenler onun için daha çok üzülmüş ve onun bu mutlu suratının hiç bozulmaması için ne gerekiyorsa yapmaya çalışmışlar.

Arda böyle böyle kemoterapisine gidip gelmeye devam etmiş ve günden güne kendisini toparlamaya başlamış.Tam geçti derken kötü hücreler bir kere daha sarmış bu minik vücudu.Birkaç kere daha böyle olmuş.Tam bitti derken günden güne kötüleşmeye başlamış.Ve ailesi umudunu yitirdiği o anda yurt dışında bir hastane olduğunu öğrenmişler.Fakat çok pahalıymış.Ama ailesi minik oğulları için ellerinde ne varsa ( ev,araba vb.)satmış.Ve başvuru da kabul edilince gitmişler.

Arda gerçekten de hiç umudunu kaybetmemiş ve hep o sıcacık gülümsemesiyle bakmaya devam etmiş.Sonunda vücudunu saran o kötü hücreler onun bu direncine karşı koyamamış ve sonunda Arda ‘yı serbest bırakmışlar.

Arda iyileştikten ve ülkesine döndükten sonra herkes onun nasıl bu kadar sağlam durduğunu merak etmiş ve sormuşlar.Arda bu soruya yanıt olarak:”Ben hiç umudumu kaybetmedim.Ve o haberi almadan önce rüyamda ailemi ve benim yanımda olan herkesi gördüm.İlk defa böyle bir rüya ile karşılaştım.Yanımda olmasını istediğim herkes oradaydı ve onlara tutundum.Sanki bu bana bir işaretti.”demiş. Herkes onu dinliyor ve duygulanıyordu.Bu küçük çocuğun davranışları herkese ders veriyordu.

Eğer bir şeyi çok ister ve düşünürsek her zaman bize yakın olur ve bir gün gerçekleşmesini sağlayabiliriz.Umutlar tükenmiş ve artık iş işten geçmiş olsa bile.

(Visited 108 times, 1 visits today)