Rüyam

Merhaba ben Nilda, bildiğiniz üzere dünyada bir çok hayvanın nesli tükenmek üzere… Dün akşam gördüğüm rüyada bununla  ilgiliydi. Bu bloğumda sizlere, rüyamı anlatacağım. Hazırsanız başlayalım.

Mutfakta annem ile birlikte yemek yaparken balkondan tüfek sesleri geldi. Annemle birlikte hemen balkona koştuk. Bütün site bahçeye çıkmıştı. B blokun üstünde nesli tükenmek üzere olan bir mavi papağan duruyordu. Avcılar onu hayvanat bahçesinde sergilemek için bayıltmaya çalışıyorlardı. Ancak papağan her seferinde kaçmayı başarıyordu.

Papağan beni görünce hemen yanıma gelip bana yalvarır gözlerle baktı. Sanki bana, beni hemen evinize alın diyordu. Aklım başımdan girmişti. Ani bir kararla papağanı çabucacık  eve aldım.  Avcılar papağanın nereye gittiğini hala anlayamamışlardı. Annem papağanın evde olduğunu bilmiyordu. Çünkü ben papağanı içeri aldığımda annem ocağı söndürmeye gitmişti.

Avcılar papağanın başka bir siteye gittiğini düşünerek siteden çıkmışlardı. Böylece papağan 2 hafta kadar bizimle yaşadı. Evine gitmesi gerektiğini bildiğim için bu hafta sonuna uçak bileti almıştım. Hafta sonu geldi çattı. Papağanı kendi doğal yaşam alanına götürdüğümüzde papağan bir türlü gitmek istemedi. Anlaşılan bizimle kalmak istiyordu. Yaklaşık bir saat kadar papağan ayrılacak mı diye bekledik ancak ayrılmadı. Bu nedenle onu tekrar evimize götürdük. İşte böyle bir papağanım olmuştu. Galiba rüyam daha bitmemişti ancak sabah olduğu için annem beni uyandırmıştı…

(Visited 32 times, 1 visits today)