RÜYAMDAKİ GİZLİ ÇOCUK

Akşam saat ondu. Bir türlü uykuya dalamamıştım. Uyumak için yatağımda dönüp duruyordum. Saat gece yarısını geçmişti. Aniden bir uyku bastırdı ve olduğum yerde uyuyakalmışım ve başladım rüyamdaki gizli çocuğu görmeye…

 

 

 

Rüyamda ıssız bir ormandaydım. Her yer kapkaranlıktı. Etrafta hayvanların uğultusunu duyuyordum. Kaybolmuştum. Yolumu bulmaya çalışırken ıssız yerlerden geçiyordum. Artık çok umutsuzdum. Bir ağacın kenarına oturdum ve gözümü kapattım. Gözümü açtığımda bana bakan bir çift göz gördüm. Ben ne olduğunu anlamaya çalışırken koşar adımlarla uzaklaştı benden. Çok korkmuştum. Acaba bu kim dedim kendi kendime. Kalktım ve yürümeye devam ettim.


 

Bir yandan da hala o çocuğu düşünüyordum. Acaba kimdi o? Yollarda yürümeye devam ederken birinin beni dürttüğünü fark ettim ve aniden uyandım. Bunların hepsi rüyaymış dedim. Gün boyu rüya aklımdaydı. O çocuğu merak ediyordum. Derse onu düşünüyordum ve aniden anladım onun kim olduğunu. Evet hatırladım onu tanıyordum. O çocuk geçen gün ona ders çalıştırdığım çocuktu demek rüyama girmiş. Çok yardımsever bir çocuktu.

(Visited 189 times, 1 visits today)