Safir’in Gözünden Bir Günüm

Merhaba ben Nilda, 7 aylık bir safkan Van kedim var. Adı Safir. Üniversitenin kedi evinden ırkını korumak üzere aldık. Kendisi çok kıskanç ne zaman annemle konuşmaya başlasak beni unuttunuz diye miyavlıyor. Bazen anne ,anneanne diye miyavlıyor.

Safir kendi gözünden bir günümü anlatmaya başlasın!
Mivav merhaba, Beştepeliler ben Nilda’nın kedisi Safir. İlk olarak size Canım Nilda’ m ile sabah uyandığında aramızda geçen diyaloğu anlatacağım:
-Hey saat sekiz oldu.Nerede kaldı bunlar?  Anlaşılan miyavlamam lazım, miyav miyav. 200 üf içim şişti, miyav miyav… Oh geldiler sonunda! Hadi Nilda, benimle ilgilen miyav…
-Tamam Safir başımı sişirdin. Sabah sabah geldim işte, biraz sabırlı olmayı öğren!
-Sabır mı? Ben gayet sabırlıyım. Asıl siz çok yavaşsınız. Ah şu insanlar!
-Al işte ilgilendim, sus artık yeter!
-Tamam, sustum sende…
-Ben en iyisi kahvaltımı edeyim.
-Hey! Bana da kahvaltımı getir. Bu arada bende şu kabloları biraz daha kemireyim. Geçen gün bayağı kıvılcım çıktı korktum ama vazgeçemiyorum işte.

-Ah, yine mutfak ve yatak odasının kapısını kapattı! Çok merak ediyorum ne var acaba o kapıların ardında.
Kapıların kapanma sesi. Nilda kahvaltısını bitirdikten sonra tuvaletimi temizleyip alanımı süpürüp temizler. Eğer vakti kalmışsa beni o canavar eşya ile tarar. İnsanlar ona tarak diyormuş. Beni taradıktan sonra dersine girer ve 6 saat boyunca odasından çıkmaz (öğle yemeği haricinde.). Dersleri bitince ödev ve günlük testlerini yapmaya koyulur sonra da oyun oynar ve el sanatları ile uğraşır. Akşama doğru dersleri bitince 1-2 saat boyunca oyun oynar eh zaten bende o zamana kadar ancak uykumu almış olurum. Hey yine odasına gitti ne güzel oynuyorduk. Şurada anlaşılan yine kitap okuyacak. Bari benim yanımda okusa. Bazen düşünüyorum… Beni mi daha çok seviyor yoksa kitapları mı? Ah yine ailecek sohbet ediyorlar durun şu sohbete bende katılayım.

-Safir sessiz ol bir konuşturmuyorsun bizi!

Evet, insan dostlarım özetle Nilda’ nın bir günü böyle geçiyor. Benim bir günüm Safir’in gözünden böyle geçiyormuş 🙂 Bloğumu okuduğunuz için teşekkürler. Bir sonraki blog yazımda görüşmek dileğiyle sağlıkla kalın.

(Visited 79 times, 1 visits today)