SAĞLIĞIMIZ TEHLİKEDE!

Hepinize merhaba! Bu bloğumda sizlere hazır gıdaların zararlarından ve benim bu konudaki görüşümden bahsedeceğim.

Öncelikle hazır gıdanın tanımını yapayım: Hammaddelerin belirli koşullardan geçirilerek tüketicilere ulaştırılmak üzere paketlenmesi ve paketi açıldığında kısa sürede tüketilmesi gereken, kolay kullanıma sunulan besinlerdir.

Uzmanlar hazır gıdaların insan sağlığını tehdit ettiğini belirtiyor.

Günümüzde hazır gıdalar birçok hastalığa neden olabiliyor. Her ne kadar pratik olduğunu düşünseniz de, bu ihtimalleri de göz önünde bulundurmalısınız. Bu hastalıklardan bazıları, unutkanlık hastalığı (Alzheimer) ve kas hastalıklarıdır. Günümüzde hazır gıda kullanımına bağlı olarak, maalesef insanlar bu tür hastalıklara yakalanıyorlar.

 

Gelelim araştırmamın sonuna. Ben sağlık bakanı olsaydım, hazır gıdaları hayatımızdan tamamen çıkarmamızın mümkün olmadığını düşünerek satışı yasaklamazdım. Ancak hazır gıdaların her zaman tüketilmemesi gerektiğini, mümkün olduğu kadar hazır gıda yerine el ve ev yapımı olan yiyeceklerin çok daha sık tüketilmesi gerektiği fikrini desteklerdim. Evde yapılan gıdaların, sağlık ve doğallık açısından , hazır gıdalara göre çok daha sağlıklı olduğunu söylerdim.

(Visited 311 times, 1 visits today)