Stethoscope as a silhouette of the heart ECG. 3d

Sağlık Nedir?

Sağlık, insanın vücudunda, fiziksel ve ruhsal olarak herhangi bir rahatsızlık sakatlık bulunmamasıdır. Hayatımıza rahat bir şekilde devam edebilmemiz için sağlıklı olmamız gerekir.
Nasıl sağlıklı oluruz?
Sağlıklı olmak için dengeli ve düzenli beslenmek,ev yemekleri yemek, fast food tipi yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Düzenli spor yapmalıyız. Yani haftada üç gün, temiz havada, hafif tempolu bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Ayrıca temizlik sağlık için çok önemlidir. Bedenimiz ve yaşadığımız yer temiz olmalıdır. “Aslan yattığı yerden belli olur” sözü sanıyorum daha fazla yorum yapmamıza ihtiyaç bırakmıyor. Çağdaş insan, çevresini, kısacası bulunduğu her ortamı temiz ve düzenli tutandır. Hijyen konusunda gereken duyarlılığı göstermeliyiz.

 

temizlikile ilgili görseller ile ilgili görsel sonucu

 Sağlığımızın en büyük düşmanlarından biri de sigaradır. Sigarayı asla içmemeli, içildiği ortamda bile bulunulmamalıdır. Sağlığımızın en büyük düşmanlarından biri de sigaradır. Sigarayı hayatımızdan çıkarmalıyız. Gelecek nesillerin sigarasız bir yaşam sürmeleri için elimizden gelen her türlü çabayı göstermeliyiz.Dumansız bir yaşam için mücadele etmeliyiz.

Erken Yatıp erken kalkmak,sağlıklı olmanın önemli bir kuralıdır. Ayrıca her gün en az 2 litre su içmekte gerekir.
Sağlığımızın kıymetini bilelim. Hastalandığımız zaman doktora gitmeyi ihmal etmeyelim. Unutmamalıyız ki sağlıklı olmak bu Dünya’daki en büyük hazinemizdir. Bu hazineden kendimizi ve sevdiklerimizi mahrum bırakmamalıyız. “Temiz toplum, temiz aile ve temiz nesil” en büyük projemiz olmalı.

(Visited 771 times, 1 visits today)