Sağlıkçılar, Size Teşekkür Ederiz

Sevgili sağlık çalışanları, bu süreçte de her zaman olduğu gibi en fazla yük sizde. Biz evimizde otururken siz sabah akşam demeden çalışıyorsunuz. Sizin hakkınızı nasıl ödeyeceğiz bilmiyorum.

Siz pes etmeden çalışıyorsunuz. Aslında doktor olmak istiyordum ama sizin kadar  dayanıp dayanamayacağımı bilmiyorum. Çünkü her geçen gün daha kötü oluyor. Yeni virüs de çıkmış hatta mutasyona uğramış, artık dışarı çıkıp bahçede oynamaktan bile korkuyorum ama siz bu süreçte hiç kimseyi yalnız bırakmıyorsunuz. 14 Mart işte benim için bu yüzden çok önemli. Sizler gerçekten çok çalışıyorsunuz. Allah size sabır vermiş. Bu kadar stresli bir işe dayanmak gerçekten çok zor. Kendimi düşünüyorum da ben dayanamazdım herhalde. Hemşireler, doktorlar , hastane personelleri hepsi çok çalışıyor. Bazen nasıl bu kadar dayanabildiğinizi merak ediyorum. Ailenizden, çocuğunuzdan ayrı kalmaya nasıl dayanıyorsunuz. 14 Mart sizin gününüz, ama muhtemelen o günde de çalışacaksınız. Dediğim gibi 14 Mart sizin gününüz, çalışacaksınız ama ben sizin gününüzde sizi tebrik edeceğim. Siz olmasanız Allah korusun Türkiye ne halde olurdu bilmiyorum. Sizler, biz iyi olalım diye elinizden geleni hayatınızı tehlikeye atarak yapıyorsunuz.

Bizler evlerimizde sağlık içinde huzurlu bir şekilde oturalım diye  “Evde Kal Türkiye” diyorsunuz, bizi dışarıdaki tehlikeden korumaya çalışıyorsunuz. Sizin hakkınız ödenmez. Ben Beştepe Koleji’nden 4-B sınıfından Rüya Güzeloğlu. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

(Visited 40 times, 1 visits today)