Sağlıklı Yaşam

Merhaba, benim adım Efe. Size sağlıklı yaşam için önerilerim olacak. Nasıl beslenmemiz gerektiği hakkında bilgiler paylaşacağım. Ailemin bana öğrettiği bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum.

Sağlıklı beslenmenin temeli sudur. Vücudumuzun 3/4’ü sudan oluşur. Sabah uyanır uyanmaz, gün içinde ve akşam yatmadan önce su içmemiz çok önemlidir. Güne mutlaka kahvaltı yaparak başlamalıyız. Güzel bir kahvaltı yapmadan evden çıkmamalıyız. Kahvaltıda mutlaka yumurta, peynir, ceviz, tereyağ ve meyve yemeliyiz. Ekmek yememeye gayret göstermeliyiz. Gün içinde diğer öğünleri atlamamalıyız. Yediğimiz yiyeceklerin çoğunlukla zeytinyağı ile yapılması gerekmektedir. Et ve tavuk ürünlerinin taze ve organik olması önemlidir, bu konuda seçici olmalıyız. Vücudumuz için gerekli olan Omega-3’ü balık yiyerek tamamlayabiliriz. Bira mayası B vitaminleri açısından zengindir. Suyla karıştırıp tüketebilirsiniz. Alzheimer’ın en büyük nedeni alüminyum içeren malzemelerin kullanılmasıdır. Metal kutudaki içecekler, bazı kol altı spreyleri alüminyum içerir.

Kefir içmek yoğurt yemek çok önemlidir. Kefir ve yoğurt bağışıklık sistemini güçlendirir. İnsan vücudunun hiç ihtiyaç duymadığı besin şekerdir. Tuzun fazlası zarardır.

sağlıklı yaşam karikatür ile ilgili görsel sonucu

Paketlenmiş gıdalardan uzak durmalıyız. Alışveriş yaparken aldığımız malzemelerin ‘içindekiler’ kısmına mutlaka bakmalıyız. İçinde; (palm) yağı,  renklendirici, mısır şurubu, yapay tatlandırıcı olan gıdalardan uzak durmalıyız. Dışarıda yemek yerken hijyenik olmasına dikkat etmeliyiz, çoğunlukla evde beslenmeliyiz.

Hareketli bir yaşamımız olmalı, vakit buldukça doğada yürüyüş yapmalıyız.

Haydi sağlıklı yaşayalım. Umarım faydalı olabilmişimdir.

Sevgiler…

(Visited 796 times, 1 visits today)