SAHİLLERİMİZ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİMİZ

 

Eskiden  insanlar kötülük yapmıyorlardı, nüfus azdı, sahiller temiz ve genişti, doğal güzelliklerimiz çoktu ve trafik yoktu.

Sahil kasabalarımız küçük yerler olduğundan herkes birbirini tanıyordu ve kötülük olmuyordu, insanlar birbirine saygılı ve yardımseverdi. Şimdi ise komşular yardımsever değil, birbirini tanımıyor ,nüfus fazla olduğundan trafik var, sahillerde inşaat yapıldığı için yok oluyor, kıyılarımız kirli ve yeşillik yok oluyor.

Barınmak için binalar yapmalıyız tabi ki ama doğal güzellikleri bozmadan ihtiyacımız kadar yapmalıyız. İnsanlar çoğaldıkça tarik de artıyor bunu için yollar da yapılmalı ama sahillerimizi ve doğal güzelliklerimizi koruyarak yapmalıyız. Ev  yapmalıyız ama sahile ormana yapmamalıyız, boş arazilere yapmalıyız ve ihtiyacımız kadar ağaç kesmeliyiz. Sahil önüne ev yapabiliriz ama sahile değil yanına ve az yapmalıyız. Tabi bunları yaparken de evlerin arasına yeşillendirme de yapmalıyız. Ormana ev yaparken ormanın döngüsünü bozmamalıyız çünkü biz ağaçlar sayesinde nefes alıyoruz ve hayvanların yaşam alanları azalıyor.

Tüm bunlara dikkat edersek doğa ile barış içinde yaşayabiliriz.

(Visited 157 times, 1 visits today)