Sahip Olduklarımızın Kıymetini Bilmeliyiz.

Sahip olduklarınızın kıymetini bilin. Evet, sahip olduklarımızın kıymetini bilmeliyiz. Niçin mi? Okumaya devam edin! “Sahip olduklarınızın kıymetini bilin.” Evet bu cümleyle uyandım.

Bir gün annemin o şefkatli sesiyle yeni bir güne başladım. İlk önce yüzümü yıkadım, üstümü değiştirdim ve kahvaltımı ettim. Kahvaltımı ederken anlamını kavrayamadığım o cümle aklıma geldi. O cümle hakkında derin düşüncelere daldım. Beş dakika sonra o cümleyi bir kitapta okuduğumu hatırladım. Aslında her şey gözlerimin önündeydi.O an çok şanslı olduğumu anladım, çünkü; güzel bir evim,çeşitli yiyeceklerim, oyuncaklarım, kitaplarım, büyük bir aile ve kıyafetlere sahiptim.

Bunları düşünürken bunlara sahip olamayanları hatırladım. Mesela; yiyecekleri yatacak yerleri kıyafetleri ve vakit geçirecek eşyaları olmayanlarda vardı. Derken aklıma hasta olanlar kişiler geldi. Mesela engelliler, hastanede hayat mücadelesi veren hastalar… Onlara neler oluyordu? Birden kendimi daha da şanslı hissettim.

Sahip olduklarımızın kıymetini bilmeliyiz. Kendi elimizdekileri tasarruflu kullanıp başkalarını kıskanmamalıyız. İhtiyacımızdan fazlasını almamalıyız. Haydi şimdi sizde biraz düşünün ve sahip olduklarımızın farkına varıp onların kıymetini bilin!

(Visited 38 times, 1 visits today)