Sahip Olduklarımızın Kıymetini Bilmeliyiz

Sahip olduklarımızın kıymetini bilmeliyiz çünkü evlerimizde annelerimizin bize yaptığı yemekleri beğenmeyip seçiyoruz, oysa ki bu yemeklere sahip olamayan birçok insan var. Bu yüzden kıymetini bilmeliyiz, yemek seçmemeliyiz.

Sahip olduklarımızın kıymetini bilmeliyiz çünkü şu an musluklarımızdan akan su bize çok kıymetli gibi görünmese bile bir gün akmayabilir. Suları her zaman tasarruflu kullanmalıyız. Fabrika atıkları ile su kaynaklarını kirletmemeliyiz. Su dünyadaki en önemli şeydir. Su sadece insanlar için değil tüm canlılar için yaşam kaynağıdır.

Sahip olduklarımızın kıymetini bilmeliyiz çünkü herkesin evinde, odasında oyuncakları var. Şu an biz istediğimiz oyuncaklara sahip olabiliyoruz ama, sahip olmak için paramızın olması gerekiyor. Sokaktaki insanların işi olmadığı için çocuklarına oyuncakta alamıyor. Bu yüzden oyuncaklarımızı bozmamalıyız, kıymetini bilmeliyiz. Gereksiz yere oyuncak almamalıyız. Sahip olduğumuz oyuncakları kutulara kaldırıp, sonraki zamanlarda tekrardan oynamak için çıkarabiliriz. Oynamadığımız oyuncakları, oyuncak alamayan çocuklarla paylaşabiliriz.

(Visited 83 times, 1 visits today)