Sahip Olduklarınızın Kıymetini Bilin

Sahip olduklarınızın kıymetini bilin.

Sahip olduklarınızın kıymetini bilin. Çünkü farkında olmadan sahip olduğunuz şeyler kaybedince en çok özleyeceklerinizdir. Büyük şeyler olmasına gerek yok, belki sadece eski bir kitap ya da artık çalışmayan bir kol saati. Fark etmez, o eşyaların belirli bir zamanda size ifade ettikleri bir anlam olmasa bile geriye baktığınızda eskiden yaşadığınız hayatı hatırlatan nesnelere dönüşürler onlar. Eskiden hayatınızda olan insanların ya da eskiden yaşadığınız yere ait olan anıların bir parçası olurlar.

Sahip olduklarınızın kıymetini bilin. Sadece eşya olmak zorunda değil. Çok da önemsemediğiniz bir arkadaşınız ya da bir aile üyeniz de olabilir. Zamanında onlara çok dikkat etmemiş olsanız bile düşündüğünüzde aslında o insanların güzel zaman geçirmenizde ya da güzel şeyler başarmanızda ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Aklınıza geldiğinde birer hayalet gibi olacaklar ama belki de ileride yaşayacağınız hayatı şekillendiren onlar.

Sahip olduklarınızın kıymetini bilin. İnsan, eşya, hayvan; ne olursa! Bir zamanlar şikayet ettiğiniz hayatın içinde olan her şey belki de. Çünkü hayat ilerliyor ve şikayet ettiğiniz o yaşama geri dönüp baktığınızda belki de yeterince kıymetini bilmediğiniz o şeylerin hayatınızı ne kadar güzel yaptığını göreceksiniz. Şimdi ise değerini bilemediğiniz için hepsini kaybetmiş olduğunuz o şeyler olmadığı için eski, şikayet ettiğiniz hayatınıza geri dönmek isteyeceksiniz. Bir zamanlar size cehenem gibi gelen hayata. Ama fark etmez. O şeyleri kaybettiğiniz için üzülürken o anda nelere sahip olduğunuzu kaçırmayın. Onları da kaybetmek istemezsiniz değil mi?

Sahip olduğunuz şeylerin kıymetini bilin. Sonunda o varlıkların taşıdığı anılarla öleceksiniz sonuçta.

(Visited 29 times, 1 visits today)