Otomatik taslak
Otomatik taslak

SAKIN ARKANA BAKMA

Kate gözünü daha önce hiç  görmediği bir evde açtı .Yanındaki koltuktan destek alıp kendini kaldırdı ve evin içinde gezmeye başladı.”neredeyim ben ?”dedi.Evin aşşağı katına indi ve kapıyı açtı .Bahçeye çıktığında bir sürü insanın onu kamera ile çektiğini gördü. Bu insanlar kim diye düşünüyordu .En  yakınındaki insana doğru yürüdü

Kate o insana doğru yürüdükçe o kaçıyor kaçarken de gülüyordu .Sonra bir gürültü duyuldu, bir araç onların yakınında durdu.Araçtan tavuk maskeli bir adam ve elinde testere tutan tavşan maskeli bir kadın indi ve Kate ne olduğunu anlamadan ona doğru koşmaya başladılar.Kate de koşuyordu ve yolda gördüklerinden yardım istiyordu ama kimse yardım etmiyor , aksine video çekmeye devam ediyorlardı .Bir benzinciye vardı ve orada elinde kamera olmayan bir kız gördü. Ondan yardım istedi ve kız Kate’den onu takip etmesini istedi .

Benzinliğin arka tarafından çıktılar .Arkalarından kameralı adamların onları takip ettiğini anladılar kız “Sakın arkana bakma ve yürümeye devam et. ” dedi.Yirmi dakika kadar yürüdükten sonra bir eve vardılar ve hemen içeri girdiler.Kız “Bizi burada bulamazlar.”dedi Kate ise ağlayarak “Onlar da kim, neden beni kamera ile çekiyorlar,maskeli adamlar neden beni öldürmek istiyor? “dedi. Kız”Gerçekten hiç bir şey hatırlamıyor musun? Bu arda benim adım Evanlyn”dedi. Kate ise tam bir şey diyecek iken kapıdan sesler gelmeye başladı . Evanlyn “Sonra anlatırım, şimdi gitme zamanı. “dedi.Arka bahçeden çıktılar ve bir arabaya bindiler.O sırada Evanlyn anlatmaya başladı: “Her şey 3 yıl önce  başladı. İnsanların telefonuna bir şeyler oldu ve insanları aptallaştırdı. Artık sadece izleyiciler için video çekiyorlar. Sana saldıranlar avcılar. Onlar bizim gibi etkilenmemiş insanları bulup izleyicileri tatmin etmek için bize işkence yaparlar.Şu anda doğudaki radyo istasyonuna gidiyoruz ve oradaki radyo istasyonundaki sinyali kesersek bunların hepsinin son bulacağını düşünüyorum.”dedi . Radyo istasyonuna geldiler. Kate’in içinde kötü bir his vardı ama yinede yürümeye devam etti .Radyo istasyonunun kapısını açtılar ve Evanlyn “Ben dinamitleri yerleştirirken sen kapıyı tut. “dedi Kate “Sen aklını mı kaçırdın ? Sinyali kesmekten bahsettiğin şey bu muydu? Lanet olsun bizi yakalayacaklar.”dedi Evanlyn”Bir şey olmayacak, bana güven.”dedi. Evanlyn dinamitleri tutarken, maskeli kadın ve adam kapıda belirdi ve Kate ve Evanlyn’e saldırmaya başladı. Evanlyn tavşan maskeli kadın ile uğraşırken, Kate tavuk maskeli adam ile uğraşıyordu . Adamın tüfeğini elinden aldı ve ateş etti.

Tüfekten mermi değil sadece püsküller çıkmıştı. Kate ne olduğunu anlamadan bir anda duvar açıldı ve arka tarafta bir sürü insan beliriverdi .Evanlyn ve maskeli kişiler  az önce hiç bir şey olmamış gibi el ele tutuşup selam vermişlerdi. O sırada seyircilerin arasındaki yargıç: “Suçludur. ” dedi ve sahneye bir adam çıktı. Kate’ i gösterdi. “Ne olduğunu hala anlamadı.”dedi ve gülmeye başladı. Adam Kate’e “Anlamadıysan söyleyeyim, sen bir suçlusun, sen ve erkek arkadaşın bir çocuğun ölümüne sebep oldunuz. Erkek arkadaşın ona işkence ederken sen sadece onu kameraya alıp gülüyordun. “dedi. Kate bir şey diyemeden onu alıp her şeyin başladığı eve götürdüler ve onu sandalyeye oturttular. Adam Kate’in kafasına bir şey taktı ve “Birazdan hiçbir şey hatırlamayacaksın. “dedi

Ertesi gün Kate gözünü daha önce hiç  görmediği bir evde açtı. Yanındaki koltuktan destek alıp kendini kaldırdı ve evin içinde gezmeye başladı.

Eren Talay

 

(Visited 57 times, 1 visits today)