Sakın Arkana Bakma!

Yıllar önce 2027 senesinde 20 senelik arkadaşım olan Emir ile birlikte gece geç saatte yürüyorduk. Yolun kenarındaki mağazaların vitrinlerine bakarak yolda ilerliyorduk. Yaklaşık 1 saat sonra arkamızda bir adam olduğunu fark ettim. Emire bir şey söylemeden yürümeye devam ettim.

Arkadaki adam biz nereye gidersek gidelim bizimle geliyordu. Emir’e doğru eğildim ve kulağına “Arkadaki adam bizi takip ediyor.” diye fısıldadım. Emir bana dert etme dedi. Tamam sen öyle diyorsan diye karşılık verdim.

yaklaşık 30 dakika sonra eve doğru yürümeye başladık. Arkamızdaki adam bizi takip etmeye devam ediyordu. Önce Emir’in Evine gittik. Emir eve girdikten sonra  Bende eve doğru yürümeye başladım. Eve doğru yürürken adamın arkamdan gelmediğini fark ettim. Hemen telefonumu çıkarıp emir’i aradım. Telefonuna cevap vermedi.

Aradan 1 hafta geçmişti. Emir telefonlarıma o geceden beri telefonuna hiç cevap vermemişti. Başına bir şey gelmiş olma olasılığı çok azdı. Telefonu hiç kapanmamıştı. Onun evine gitmeye karar verdim. Emir ailesiyle yaşıyordu. Evin perdeleri kapalıydı. Zili çaldım kapıya bakan olmadı.

Emir’in ailesi çalışıyor. Annesi bir firmada bilgisayar uzmanı olarak çalışıyor. Babası ise bir güvenlik firmasının müdürü olarak çalışıyor. Aklıma gelen ilk şey Emir’in okulda olabileceği ailesinin ise çalışıyor olabileceği aklıma geldi. Emir’in okuluna doğru yola Çıktım. Emir okulda yoktu.

Okul müdürünün söylediğine göre emir son 1 haftadır okula gelmiyordu. Tüm bu olanlar Emir’in başına bir şey gelmiş olma olasılığını arttırıyordu. Emir benim en iyi arkadaşlarımdan birisiydi. Onun başına bir şey geldiyse öğrenmeliydim.

Emir’in kayboluşunun üstünden 2 hafta geçmişti. Gece evde otururken telefon çaldı. Belki Emir arıyordur diye telefonu açtım. Beni arayan gerçekten de Emir’di. Bana telefonda “Arkamızdan bir adam geliyor. Sakın arkana bakma.” diyordu. Toplamda 6 kez bunu dedikten sonra telefonu kapattı. Çok panik olmuştum.

10 Dakika sonra tekrar telefon çaldı. Telefonda bir adam farklı bir dilde konuşuyordu. Hava çok sıcaktı. Camı açmaya gittiğimde dışarıda aynı adamın farklı bir dilde konuştuğumu fark ettim.  Koşa koşa aşşağıya indim. İndiğimde adam aşşağıda yoktu. Saate baktım. Emirle dışarı çıktığımız saatle aynı saatti.

O akşam yürüdüğümüz caddeye doğru koşmaya başladım. Mağazalara bakarak yürüyordum. Arkada adamın ayak seslerini fark ettim. Aldırmadım. Aynı o gece yaptığımız gibi eve dönmeye başladım. Eve yaklaştığımda ayak sesleri yaklaştı. Omzumda bir el hissettim. Bana “Arkada bir adam yürüyor. Sakın arkana bakma.” diyordu. Emir’in o adamla bir ilişkisi olduğunu anlamıştım.

Arkama bakmadan eve kadar yürüdüm. Adam sürekli “Arkada bir adam yürüyor. Sakın arkana bakma.” diyordu. Eve vardığımda fısıldama durdu. Eve çıktım. Emir sandalyede oturuyordu. Bana şaka yaptığını ve o adamın okuldan bir arkadaşı olduğunu söyledi. Ona çok kızmıştım. Fakat o benim en iyi arkadaşımdı. Ona beni ne kadar korkuttuğunu söyledim. Oda  2 hafta tatile gitmiştim gitmişken sana şaka yapayım dedi. Ona asla bana böyle bir şaka yapma dedim. Tamam diye karşılık verdi. Tam 10 yıl sonra aynı şeyler tekrar yaşanıyor ama bu sefer beni kandıramazsın.

(Visited 179 times, 1 visits today)