Sakın O Telefonu Açma !!

Okulun ilk günüydü. Okuldan sonra Ahmet ile Kerem, Ahmet’in evine gidecektiler. Birlikte ödev yapacaklardı ve ödev bitince de oyun oynayacaklardı. Fakat saat 16.35’de telefon çaldı, numara gözükmüyordu gizli numaraydı. Ahmet, “sakın o telefonu açma” dedi heyecanla. Kerem de ne olduğunu anlayamadı ama telefonu da açmadı.

Arayanlar evi soymak isteyen hırsızlardı. Telefona cevap veren olmayınca, hırsızlar evde kimse olmadığını düşündüler. Saat 17.00’de hırsızlar eve gelmişti. Hırsızlar evde kimselerin olmadığını düşündükleri için  kapıyı zorlamaya başladıklarında, Ahmet kapı deliğinden baktığında tanımadığı kişileri gördü. Onların hırsız olduğunu anladı ve Kerem ile birlikte tuzak kurmaya karar verdiler. Kapının üstüne kapı koluna bağlı ağır bir metal parçası koydular. Kapı açıldığında metal birinin kafasına düşecek ve yaralanacak, bu sırada diğer hırsızlarda yaralı arkadaşlarıyla ilgilenirken polis gelecekti.

Ahmet ve Kerem, polisi hırsızlar kapıyı zorlamaya başladığında aramışlardı zaten. Herşey tamda istedikleri gibi oldu ve polis hırsızları yakalamıştı. Ahmet ve Kerem’de okulda arkadaşlarının gözünde birer kahraman olmuşlardı.

(Visited 18 times, 1 visits today)