Sakın O Telefonu Açma

Okulun ilk günüydü. Okuldan çıktıktan sonra Ahmet ile Kerem, Kerem’in evine gidecekti. Birlikte ödev yapıp, sonrada oyun oynayacaklardı. Oyun oynarken telefon çaldı ve numara gizliydi. Ahmet ” sakın o telefonu açma” dedi Kerem’e. Kerim’de zaten gizli numara olduğu için telefonu açmayacaktı. Telefonun diğer tarafında da hırsızlar vardı.
Kerem telefonu açmayınca hırsızlar evde kimse olmadığını düşündü ve birazdan eve girmek için kapıya dayandılar. Hırsızlar evde kimse olmadığını teyit etmek için, zile bastılar. Kerem kapının deliğinden bakınca tanımadığı adamları gördü ve hırsız olabileceklerini düşündü. Kerem sessizce Ahmet’e kapıdakilerin hırsız olabileceğini söyledi. Hırsızlar kapıyı zorlamaya başlayınca, Ahmet ile Kerem önce polisi aradılar, sonrada tuzak kurmaya karar verdiler.
Kapı açıldığında kafalarına demir ağırlık düşecek şekilde tuzak hazırladılar. Hırsızlar kapıyı en sonunda açmayı başardılar ve açtıklarında bütün demir ağırlıklar kafalarına düştü hırsızların. Hırsızların kimisi bayılmış kimiside acıdan kıvranıyordu. Tam bu esnada da polisler gelmişti. Hırsızlar hapsi boylarken, Ahmet ve Kerem okulda arkadaşların gözünde birer kahraman olmuştu.

(Visited 58 times, 1 visits today)