Saklı Güzellik

Tatilde ailecek Kıbrıs’a gitmeye karar verdik. Pek çok yer gezdik ancak benim en çok ilgimi çeken yer, Korenium golf klubüydü. Beni asıl etkileyen özelliği ise doğa ile iç içe olmasıydı.

Kahvaltı alanı birçok masa ile süslenmişti masaların üstleri ise çeşit çeşit yemeklerle donatılmıştı. Açık büfe alanı geniş ve içinde pek çok yemek barındırıyordu. Odadaki insanların çoğu açık büfenin önünde ellerinde tabaklar ile beklerken kalabalık bir görüntü oluşturuyorlardı. Odanın etrafı tavandan yere kadar uzanan camlarla kaplıydı. Küçük bir balkona açılan uzun bir kapı vardı.

Balkonun etrafı yeni cilalanmış tahtadan çitlerle çevrelenmişti ve bu çitlere aralıklarla aydınlatmayı sağlamak için lambalar yerleştirilmişti. Balkonun tam ortasında iki büyük çardak vardı. Çardaklar uzun ve genişti boyutları sayesinde içlerine konulan büyük eşyaları küçük gösteriyorlardı. İçlerine ise ikişer masa ve bank yerleştirilmiş bunların etrafı ise geniş saksıların içine dikilmiş kırmızı, canlı çiçeklerle sarılmıştı. Çardakların üstünden ipe dizili fenerler sarkıyordu ve çardaklara daha modern bir görünüm katıyordu.

Bu kahvaltı alanının ziyaretçilerinin dikkatlerini çeken en büyük şey olan manzara ise ağzımın açık kalmasına sebep olmuştu. Adeta bir romandan fırlamış gibi gözüken kusursuz kesilmiş cimlerle örtülü, düzenli küçük tepecikler arasında golf arabaları ile ulaşımın sağlanması için bırakılmış, taştan inşaa edilmiş ve tepecikleri birbirlerinden ayıran yollar, bu yolların karşısına dikilen uzun ağaçlar göğe uzanan palmiyeler ve tüm bunlara eşlik eden Kyrenia dağları ziyaretçilerin manzaradan gözlerini alamamalarına sebep oluyordu. Aralıklarla geçen güzel tasarlanmış golf arabaları yemek yemek için gelen ziyaretçilerin dikkatlerini çekiyor ve onları yolu izleyerek golf sahalarına gitme isteği ile dolduruyordu.

Golf sahalarına inen bu yollar size keyifli ve renkli bir yolculuk sunuyordu. Yol boyunca kuş cıvıltıları, hafif esen rüzgar, nemli havayı süsleyen deniz kokusu ve rengarenk çiçekler size eşlik ediyordu. Golf sahalarının hemen önünde golf eşyalarını edinebileceğiniz bir dükkan bulunuyordu. Geniş bir tezgah dolusu çeşitli boyutlarda ve ağırlıklarda golf sopaları ve golf topları vardı. Bu dükkanın duvarı büyük bir camla kaplıydı ve bu cam golf sahalarına açılıyordu.

Golf sahaları ikiye bölünüyordu; ücret karşılığında alınan derslerin verildiği alan ve hobi olarak oynamaya gelen ziyaretçiler için ayrılan sahalar. Her bir ziyaretçi için ayrılmış özel bölmeler vardı bu bölmeler sarı bir şerit ile izleyici bölümü ile oyun alanını birbirinden ayırıyordu. Topların gittikleri uzaklıkları belirlemek amacıyla belirli noktalara koyulmuş mesafe işaretleri vardı. Ve bu işaretlerin etrafı her geçen dakika daha çok golf topu ile doluyordu. Bu klübü ziyaret etmek bana unutamayacağım deneyimler yaşattı ve sıra dışı yerler keşfetmemi sağladı.

(Visited 18 times, 1 visits today)