Sanal Beyin

Herkesin bildiği gibi teknoloji günümüzde büyük bir hızla değişmeye ve günlük hayatımızda çok fazla işimize yaramaya devam ediyor. Bu değişim ve gelişim sebebiyle sanal beyinler ortaya çıktı. Bu sanal beyinlerin insanlığa birçok yararı olduğu gibi birçok zararı da oluyor.

..
Yaraları:
Sanal beyinler hayatımızda birçok iş kolaylığı sağlamaktadır .Mesela alzheimer hastaları tek başlarına hayatlarını sürdürememektedir. Sanal beyinler sayesinde yaşamlarını kolayca sürdürebiliyorlar. Sanal beyinler çok yaşlanmış ve artık kendi evine bakamayacak insanlara yardım edebiliyor. Bunun gibi birçok insana kolaylık sağlar ama bu sanal beyinler kötü amaçlarla kullanıldıkları takdirde insanlığın sonuna dahi getirebilirler.
Zararları: 
Sanal beyinler birçok işimize yarasa da kötü amaçlı kullanılırlarsa dünyaya çok zarar verebilirler. Örneğin bir sanal beyin kötülük amaçlı silah vb. gibi icatlar yaparak insanlığa çok ciddi bir şekilde zarar verebilir. Sanal beyinler asker robotlar yaparak çevreye zarar verebilir. Bunun için bilimi her zaman iyi amaçlı kullanmalıyız

(Visited 174 times, 1 visits today)