Sanal Gerçeklik

Merhaba, bugün sizlere turizm  sektöründe çığır açacak iki fikir sunacağım. Ama ilk önce sizlere sanal gerçeklikten biraz bahsetmek istiyorum.

Sanal gerçeklik: Teknoloji kullanılarak oluşturulan kurgular ile gerçek ve hayalin birleşmesine denir. Sanal öğrenme ortamları, gelişen teknolojinin eğitim ortamlarına dahil edilmesiyle birlikte öğrencilerin öğrenmesini zenginleştirmek için tasarlanmış teknolojik bir araçtır. Ayrıca bu araç eğlence, turizm gibi yerlerde de kullanılır. Şimdi esas konumuza dönelim.

Benim çığır açacak ilk fikrim şu: Örneğin Disneyland’ a gitmek istiyorsunuz ama Ankara’dasınız. O zaman biletinizi alıyorsunuz ve bilgisayara, telefona ya da tablete giriş biletini okutuyorsunuz; oradaki her şeyi en ince ayrıntısına ve yeniliklerine kadar yaşıyorsunuz.

İkinci fikrim ise  sanal gerçeklik gözlüğüne benziyor, ancak önüne telefon koyuyorsunuz. O da şöyle işliyor: Telefona görmek istediğiniz yerin adını giriyorsunuz ve uygulama da sizi oranın içinde gibi hissetmenizi sağlıyor. Yani tüm tarihi eserleri, tüm  müzeleri, tüm güzel alanları gösteriyor. 

.             Benim  konuyla ilgili  fikirlerim şimdilik bu kadar. Bir dahaki yazımda görüşmek dileğiyle…                                                                      HOŞÇA KALIN

(Visited 41 times, 1 visits today)