Sanatın Değeri

Sanata değer vermek insana değer vermektir. Yaratıcı düşünmemiz ve bunları hayata geçirmemiz için birçok yöntem vardır. Farklı düşündüğünüzde bunu doğru ifade edemezseniz sıkıntı yasarsiniz.Ben en çok resim yapmayı severim. Renkleri kullanmak ve detayları çizmeyi severim. Bazen bana sorulan sorulara resimle cevap vermek çok isterim. Çeşitli kalemlerim var keşke daha çok vakit ayırıp daha çok resim yapabilsem.

Küçükken evimizi, annemi, babamı cizerdim. Şimdi araçları, ağır zırhlı araç detaylarıyla resmetmeyi seviyorum. Anaokulundan başlarsak ilk iki yıl piyano çaldım hatta kısa konser bile verdim. Sonra gitar çalmaya başladım, bu yıl ara verdim. Nedeni yok. Canım isterse hep çalarım

Nisa öğretmenim, benim resim ogretmenimdi. Okul dışında resim dersi yapardık. Benimle çok ilgilenir resimlerimde farklı teknikler oğretirdi. Ben sanatın insana farklılık kattığını düşünüyorum. En azından niye bunu böyle yaptın diye kimse sormuyor. Çocukluk resimlerimi annem saklamış, onlara şimdi bile bakmak çok keyifli. Şu an maket yapmayı seviyorum. Robotiks ve Legolar ayrica stopmotion ile çizgi film çekmek benim en sevdiklerim arasında. Stopmotion çizgi filmlerimde hamur kullanıp karakterlerimi yapmıştım. Diğer bir seride legolarımı konuşturmuştum. Konular her zaman farklı oluyor konuşmaları kendim yapmıştım. Drama dersleri en sevdiklerim arasındadır. 1 ve 2 sınıfta drama okuluna gittim, farklı rolleri canlandırmayı çok severdim. İnsanlar anlaşılmadıkça sanatla daha falza uğraşıyor.

Sanatı seviyorum..

 

(Visited 106 times, 1 visits today)