Şans Yaratan Göz Bandı

Hiç gerçekten şanslı biri olduğunuzu düşündünüz mü? Ben gerçekten şanssız olduğumu düşünürdüm ta ki bu olaya kadar. Ben okulda bir güvenlik personeli olan bekar bir adamım. Okuldaki üç güvenlik görevlisinden biri yıllık izinde biri ise okulun girişindeki güvenlik kulübesindeydi. Ben çocuklara göre okulun en karanlık en korkunç yeri olan bodrumda kamera odasındaydım. Aslında burada görevli olduğum zamanları seviyorum, genelde sessiz ve sakin bir yer olduğu için yalnız başıma kafa dinlemek hoşuma gidiyor.

Sıradan bir günde olduğu gibi kahvemi alıp yandan dizi izlemek gibi bir planım vardı ne de olsa bir okulda koridorlarda dolaşan hocalar ve görevliler vardı, kameraları izlemek o kadar önemli bir iş değildi. Kahvemi almaya gittim, keyifli keyifli ıslık çalarak kahvemi doldururken yukarıdan bir şey düşürme sesi gibi bir ses geldi. İlk başta şüpheli gelmemişti fakat yolda düşününce sesinin gelmesi garipti, buraya çok yüksek sesler dışında pek bir ses gelmezdi. Odaya geri dönünce zaten üstünden bir süre geçtiğini ve her şeyin yolunda olduğunu düşünüp dizimi açmaya yöneldim. Açmadan önce telefonumu kontrol ettim ve birkaç mesaj geldiğini farkettim. Mesajlarda “ACİLEN ORADAN ÇIK.”,” KAÇABİLDİN Mİ?”,” ÇABUK SAKLAN” ve “OKULDA SİLAHLI BİRİSİ VAR!” yazıyordu. Tedirgin olmuştum ve ne yapabileceğimi düşündüm. Kameralara baktım ama görünürde kimse yoktu. Herkesin kaçtığını ve güvende olduklarını düşünüp rahatladım ve o anda bir sınıf kapısının camının içinden insanları gördüm. Anlaşılan herkese gitmişti haber ve herkes saklanmıştı. Gözüm kameralardan adamı aramaya devam ediyordu ki bana doğru gelen ayak sesleri duydum. Hemen gidip dolabın içine saklandım. Bir adam geldi, tanımadığım bir simaydı. Dolaptan çıkmamaya karar verdim. Her şey iyi gidiyordu ki bana bir mesaj daha geldi ve zil sesim tamamen açıktı. Adam bunu duyup saklanmana gerek yok ben de buraya güvenli bir yer bulmaya geldim dedi. İçim rahatlamıştı. Dışarı çıktım ve adamdan özür diledim. Yukarda neler olduğunu sordum ve bana detaylı bir şekilde anlatmasını istedim. Bir adamın gelip gözler önünde bir öğretmeni vurup kaçtığını söyledi. Tüylerim diken diken oldu ve bunun korkunç olduğunu söyledim. Adam Katilin nerde olduğunu bilmediğini, korktuğunu ve buradan kaçmak için bir yola ihtiyacımızın olduğunu söyledi. Ben olayları anladıktan sonra adama teşekkür ettim. Adamı süzerken birden aklıma yakalanmama sebep olan mesaj geldi. Adamın garip göz bandından gözümü zar zor ayırıp telefonuma gelen ”GÖZ BANTLI BİR ADAM GÖRÜRSEN KAÇ!!” mesajını okudum. Ürpermeye ve stres olmaya başladım çünkü en ufak şüpheli bir hareketimde bile beni vurabilirdi. Adama buradan bir çıkış olduğunu fakat kapının kilitli ve anahtarın üst katta olduğunu söyledim. Benimle gelmek isteyip istemediğini sordum. Tam da beklediğim cevabı verdi ”Ben korkuyorum, burada kalsam daha iyi.” dedi. Onu anlayışla karşılar gibi yapıp “Çok haklısın” dedim ve kapıyı kapatıp üstüne kilitledim. Adam daha ne olduğunu anlayamadan ben çoktan yukarıya çıkıp polisleri aramış, olayı anlatmıştım. Daha sonradan olay anlaşılmıştı ki o adam bir veliymiş ve o öğretmenle aralarında kötü bir olay yaşanmış.

Her ne kadar korkunç olsa da bu sayede ne zaman aklıma gelse “İnanamıyorum! Gerçekten ucuz kurtulmuşum.” diyorum ve ne kadar şanslı olduğumu hatırlıyorum. Bir göz bandı sayesinde katille konuştuğumu anlamış ve oradan canlı kurtulabilmiştim. Bana bu şansı yaratan kırmızı şeritli siyah göz bandını ve hayatımı kurtaran mesajları unutacağımı sanmıyorum.

(Visited 21 times, 1 visits today)